У Нижньосірогозькому районі відбулась зустріч з мусульманською громадою району

05.02.2015 16:38:44

В заході взяли участь голова районної державної адміністрації Павло Павлов, імам Херсонської області шейх Казим, перший заступник голови районної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та її апарату, очільники районних служб і організацій, редактор районної газети «Червоний промінь», представники мусульманських громад Нижньоторгаївської та Вільненської сільських рад.

До зібрання звернувся голова районної державної адміністрації Павло Павлов. Він зазначив, що Україна характеризується  порівняно  стабільною ситуацією в міжнаціональних відносинах . Це зумовлено, насамперед, тим, що відродження державності України було позитивно прийняте представниками всіх націй і народностей, які проживають на її території.

“У нашому районі, – продовжив виступ Павло Семенович, – громади  Нижньоторгаївської та Вільненської  сільських рад, разом з турками-месхетинцями, і курдами відповідно, цілковито підтримують політику мирного співіснування і взаєморозуміння, з усіма національностями які у нас проживають. А також державну політику щодо незалежності України, збереження її цілісності та протистояння будь-якому зовнішньому втручанню в існування української держави”.

Імам мусульман Херсона та Херсонської області шейх Казим у своїй промові підкреслив, що іслам – це релігія добра і справедливості. Зазначив, що всі мусульмани, які проживають на Херсонщині працюють на благо України, що всі вони намагаються робити найнеобхідніше для згуртування мультикультурного суспільства нашої держави. Він звернув увагу на той факт, що в нелегкий для України час, мусульмани повинні підтримувати українців і разом з ними долати негаразди, щоб були мир і процвітання в нашій державі.

Також було показано відеоролик про бойові дії в України, який супроводжувала пісенна молитва дітей до Всевишнього з проханням послати мир багатостраждальному народу України.

Гості змогли переконатися, що мусульмани, будучи частиною багатонаціонального і мультикультурного українського суспільства, бажають згуртування та єдності народу України, а також миру й процвітання.
До присутніх звернулася начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга С’єдіна, яка розповіла про успіхи у навчанні діток турецької та курдської національностей, які навчаються в Нижньоторгаївській та Вільненській школах, та про їх участь у позашкільному житті.

Начальник відділу освіти озвучила побажання від усіх діток турків-месхетинців та їх батьків мати можливість вивчати турецьку мову, як це було донедавна в Нижньоторгаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів. На жаль, після виходу на пенсію вчителя, який викладав цей предмет, вивчення турецької мови припинено.

Завідувач сектору культури і туризму районної державної адміністрації Ольга Шевченко ознайомила присутніх із деякими конкурсами, національними святами, які проходять за участі представників національних меншин, зокрема, турків-месхетинців і курдів.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Інна Пашко розповіла про те, як у нашому районі дотримуються згідно Законів України, права національних меншин  на соціальний захист.

Підбив підсумки зустрічі голова районної державної адміністрації.

Павло Семенович зазначив, що влада робитиме все можливе, щоб мусульмани району відчували себе комфортно на території Сірогозщини, і що робота органів виконавчої влади спрямовуватиметься на подальшу роботу з розвитку здорового діалогу між людьми різних національностей.

Корисні посилання