У Новий рік з новим бюджетом

28.12.2017 12:57:56

Насиченим та результативним видався для керівництва району кінець року. Після позачергового засідання колегії, постійних депутатських комісій на яких детально розглянуто зміни до показників районного бюджету на поточний рік, проект районного бюджету на 2018 рік та прогнозні показники районного бюджету на 2019-2020 роки. Цього ж дня відбулася і чергова ХХІ сесія районної ради на порядку денному якої звіт голови районної ради, бюджетні питання та прийняття інших рішень.

Головним питання був розгляд проекту бюджету на наступний рік. Депутатському корпусу про те як формувався бюджет про його дохідну частину, видатки, субвенції і дотації розповіла начальник фінансового управління РДА Ірина Єремейчук і зазначила що в умовах діючого законодавства дохідна частина  рай бюджету на 91,5 відсотків сформована за рахунок трансфертів з державного, обласного бюджетів та бюджетів сільських рад.

Зокрема, державним бюджетом передбачено надання районному бюджету освітньої субвенції в обсязі 31 582,4 тис.грн.. та медичної - в сумі 41 088,0 тис.грн. Крім того передбачено додаткову дотацію, яка  становить 13 480,3 тис.грн. На здійснення програм соціального захисту населення проектом обласного бюджету передбачені кошти в сумі 111 330,1 тис.грн

Крім міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, у проекті передбачено отримання іншої субвенції з місцевих бюджетів області на загальну суму 2 624,9 тис.грн., а це 15,6 тис.грн -з обласного, 1 529,3   тис.грн -з міського та з бюджетів сільських рад 1 080,0 тис.грн..

 «На освіту плануються видатки в обсязі 60 950,7 тис.грн і є необхідність знову повернутись до питання проведення оптимізації шкіл району, та визначити пріоритетом освітньої галузі підвищення якості освітніх послуг, а не збереження кількості закладів» - зауважила Ірина Сергіївна з приводу перспектив фінансового забезпечення бюджетної сфери.

Що стосується галузі охорони здоров’я, то на утримання лікарні передбачено фінансування в сумі 40 864,8 тис.грн., а центру первинної медико-санітарної допомоги планується виділити кошти у розмірі  9 445,0 тис.грн

Видатки на соціальний захист населення в даному проекті розподіляються в залежності від джерел їх фінансування. За рахунок субвенції з обласного бюджету будуть проведені витрати на поховання учасників бойових дій та надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. За рахунок райбюджету планується утримання центру надання соціальних послуг.

На фінансування галузевих програм в проекті бюджету кошти не передбачені.

Що стосується іншої субвенції то до проекту рішення передбачено видатки в сумі 73,6 тис.грн для передачі коштів обласному бюджету на співфінансування закупівлі безлімітної ліцензії АСКОД.

З приводу проекту райбюджету можна сказати, що  він збалансований і реальний до виконання. За умови його перевиконання винайдеться можливість дофінансування комунальних установ та районних програм.

Депутати затвердили проект бюджету на 2018 рік без будь яких змін із загальним обсягом доходів і видатків в обсязі 232 413,4 тис.грн. Та прийнято рішення про здійснення у 2018 році делегованих Зеленопідською, Тавричанською сільськими та Любимівською селищною радами повноважень по фінансуванню державних програм соціального захисту населення. Також на сесії прийнято рішення про затвердження звіту про незалежну оцінку вартості пакету акцій ПрАт «Каховський ДОТ «Лісова казка» та проекту плану його приватизації, створення центру надання соціальних послуг, розглянуто ряд майнових питань, пов’язаних із передачею майна спільної власності територіальних громад у комунальну власність окремих сільських громад та затверджено план роботи ради.

Плідно попрацювавши на сесії депутати районної ради з почуттям виконаного обов’язку із задоволенням сфотографувалися біля новорічної ялинки.

Корисні посилання