У районі визначено першочергові заходи контролю за безпечністю питної води

18.04.2019 13:27:21
У районі визначено першочергові заходи контролю за безпечністю питної води

Питання забезпечення органами місцевого самоврядування району першочергових заходів з належного контролю за безпечністю питної води заслухано на засіданні районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Олександра Єрохіна, очільника райдержадміністрації.

Про стан водопостачання в частині дотримання комунальними підприємствами гігієнічних вимог до питної води, призначеної для споживання людиною учасників засідання інформувала Любов Шарко, начальник відділу райуправління Держпродспоживслужби в Херсонській області. Вона зазначила, що комунальними підприємствами району були розроблені технологічні регламенти виробництва питної води, дотримувався графік хлорування води минулого року. Було також зазначено, що керівництвом майже всіх комунальних підприємств своєчасно проводиться відбір та дослідження проб води, але такі дослідження не провели у КП “Надія” і КП “Джерело” Червоноблагодатненського та Славненського старостинських округів відповідно, що суперечить вимогам ДсанПІНу 2.2.4-171-10.

Любов Шарко також інформувала, що вже у цьому році відділом проведено лабораторний контроль на мікробіологічні фізико-хімічні показники зразків води — відхилень не встановлено, але є перевищення по жосткості води, вмісту хлоридів та сухому залишку. Тож вона наголосила на необхідності передбачити встановлення систем доочистки питної води, в першу чергу, у навчальних, дошкільних та лікувальних закладах району.

В ході обговорення учасники районної комісії визначили першочергові заходи, які б сприяли покращенню ситуації, що передбачають встановлення індивідуальних систем очистки води, дослідження її якості, проведення планових хлорувань та своєчасність виконання ремонтних робіт на водопровідних мережах.

Крім того, зважаючи на збільшення випадків виявлення населенням вибухонебезпечних боєприпасів часів Другої Світової війни, рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доручено керівникам підприємств і установ всіх форм власності, а також виконавчим комітетам Горностаївської, Костянтинівської та Любимівської ОТГ забезпечувати супровід фахівцями-піротехніками проведення земляних робіт у місцях розробки ґрунту, прокладення комунікацій, обстежень на ділянках, визначених для будівництва чи сільськогосподарських робіт.

Корисні посилання