У районі запущено зрошення на тисячу гектарів

01.06.2017 05:46:48

Приватним підприємством «Восток-Агро» в селі Наталівка на землях Костогризовської сільської ради завершено реалізацію інвестиційного проекту з будівництва меліоративної мережі, яка включає насосну станцію, десятки кілометрів магістральних труб та відгалуження до 13 американських поливних машин «Zimmatic». І сьогодні  в районні знаменний день - відкриття нової насосної станції.

Урочистий заході відбувся за участі депутата Верховної Ради Сергія Хланя, голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, голови обласної ради Владислава Мангера, голови райдержадміністрації Валерія Салтикова, голови районної ради Тетяни Тертичної та керівників сільгосппідприємств району.

Власник підприємства В’ячеслав Панков розповів про шлях реалізації даного інвестиційного проекту та ознайомив з техніко-економічними показниками системи, відмітивши, що введення в експлуатацію споруди дасть можливість збільшити площу зрошувальних земель до 1 тис гектарів.

 

Також керівником було зазначено на тому, що для обслуговування зрошувальної системи підприємством споруджена окрема високовольтна лінія, трансформаторна підстанція, проведена масштабна попередня робота щодо відродження родючості ґрунтів, раніше непридатних для ведення аграрної діяльності. Присутнім було продемонстровано простоту керування даною системою, яке здійснюється за допомогою комп’ютера, планшета і, навіть, смартфона.

Слова подяки В’ячеслав Миколайович висловив народному депутату Сергію Хланю та губернатору Андрію Гордєєву за підтримку в реалізації масштабного проекту а також трудовому колективу за злагоджену роботу.

Сергій Хлань в своєму виступі зазначив на тому, що сьогоднішній день, це день коли збуваються наші мрії і ми бачимо на практиці, що Каховщина відновлює зрошення, а  реалізація даного проекту - це виконання передвиборних обіцянок.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв відзначив на тому, що в цьому році вперше в Україні задіяна державна програма розвитку зрошення із фінансуванням 30 млн. грн., 26 із яких передбачені для Херсонщини.

«Сьогодні, запускаючи насосну станцію ми збільшуємо площу зрошувальних земель на одну тисячу, це вже друга тисяча, перша була минулого тижня в Білозерському районі. За рік ми плануємо спільними зусиллями збільшити площу зрошувальних земель Херсонщини на 13 тис гектар.» - наголосив очільник області.

Реалізація даного проекту - це справжній приклад патріотизму, направлений на економічний розвиток регіону відзначив голова обласної ради Владислав Мангер Керівники області запевняли у всілякій  підтримці з боку усіх гілок влади ініціативи приватних інвесторів та обіцяли долати перешкоди і гарантували не допускати бюрократичних перепон у реалізації проектів, програм направлених на розвиток зрошення. 

По завершенню заходу усі бажаючі мали змогу з висоти пташиного польоту спостерігати за роботою поливних машин, оглянути простори зрошувальних земель та насолодитися красою краєвидів.

Корисні посилання