У роботі колегії Великоолександрівської районної державної адміністрації взяли участь члени громадської ради

23.08.2018 05:47:01
У роботі колегії Великоолександрівської районної державної адміністрації взяли участь члени громадської ради

Сьогодні під головуванням очільника району Ігоря Цвігуненка відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації. Зважаючи на актуальність порушених питань та зацікавленість громадськості, у роботі колегії взяли учать  члени громадської ради при районній державній адміністрації. Члени колегії та запрошені заслухали звіт про підсумки збирання ранніх зернових культур урожаю 2018 року та обговорили актуальні на часі питання готовності аграріїв до посіву озимих культур, а також закладів освіти району до нового навчального року.   

Начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Євгеній  Жарков поінформував актив району про цьогорічні здобутки хліборобів. Зокрема, із загальної площі 47,0 тис. га. отримано валовий збір зерна 128,1 тис. тонн із середньою урожайністю 27,2 ц/га. Найвищу врожайність ранніх зернових культур отримали у сільськогосподарських формуваннях: СТОВ «Перше травня» по 43,3 ц/га, ПСП «Щедрий лан» - 40,7 ц/га,   СТОВ «Надія» - 40,0 ц/га, СВК «Борозенське» - 35,9 ц/га.

Також були озвучені основні завдання аграріїв на наступний рік. Площа посіву озимих культур під урожай 2019 року згідно робочого плану складає  46,0 тис. га, що становить 40,0 % від загальної площі ріллі району, в тому числі озимої пшениці 36,5 тис. га, озимого ячменю    9,5 тис. га. Крім того, передбачається провести посів озимого ріпаку на площі    6,0 тис. га. Станом на 17 серпня 2018 року посіяно близько 3,0 тис. га озимого ріпаку. Посів озимих зернових культур не проводився. Триває підготовка ґрунту під посів озимих культур. Нині  підготовлено 44,0 тис. га, або 54,1 % до завдання, в тому числі чорних парів 15,5 тис. га, - 4,7% загальної ріллі району. Перевірено на кондиційність 1090 тонн озимої пшениці та 320 тонн озимого ячменю. Все перевірене насіння визнане кондиційним. Для посіву та догляду за посівами озимих культур товаровиробники району придбали 2660 тонн мінеральних добрив, що становить близько 86 % до необхідної кількості. 

Для проведення осінньої посівної кампанії сільськогосподарським товаровиробникам району необхідно придбати 700 тонни дизельного пального, придбано близько 98,0% від потреби.

Про готовність навчальних закладів та закладів позашкільної освіти до нового навчального року доповів начальник відділу освіти районної державної адміністрації Олександр Салтан.

На території Великоолександрівського району функціонує 14 дошкільних навчальних закладів та 16 загальноосвітніх навчальних закладів, із них:  4 навчально-виховні комплекси, 11 загальноосвітніх навчальних закладів  І-ІІІ ступенів, 2 позашкільні навчальні заклади: КЗ «Великоолександрівська дитячо-юнацька спортивна школа», КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» та Великоолександрівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

До 1 класів планується зарахувати 300 дітей – 100% від  плану прийому. До 10 класів планується зарахувати 180 дітей. На поточну дату фактично всі заклади вже готові до прийому учнів.

Особлива увага цього року приділялася підготовці закладів освіти до роботи у новому форматі «Нової української школи». На забезпечення якісної, сучасної та доступної середньої освіти «Нова українська школа» урядовою програмою з державного бюджету місцевим бюджетам виділено кошти для Великоолександрівського району ця сума становила 809,560 тис. грн. Із зазначеної субвенції Великоолександрівський район отримав кошти у повному обсязі, витрачено суму коштів в розмірі 319,897 тис. грн (станом на 01 серпня 2018 року).

З місцевих бюджетів дофінансували кошти для забезпечення загальної середньої освіти «Нова українська школа» в обсязі 2603,4 тис. грн, витрачено кошти у сумі 2393,044 тис грн. Із державної субвенції НУШ і місцевих коштів спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів – 1218,7 тис. грн, сучасні меблі – 1001,9 тис. грн, комп’ютерного та мультимедійного обладнання – 1192,3 тис. грн.

Узагальнюючи, заступник керівника району Олена Лавренко відмітила високій рівень підготовки закладів освіти до нового навчального року, подякувала  за активну позицію, виявлену креативність, ініціативність та готовність до співпраці керівникам шкіл та очільникам місцевого самоврядування та закликала гідно включитися в роботу в умовах сучасних освітніх новацій.

Також цього дня були заслухані керівники позашкільних закладів, які відзвітували про готовність охоплення позашкільною освітою, спортивним, творчим, науковим тощо розвитком школярів та дошкільнят району.

За результатами роботи колегії, головою районної державною адміністрацією видані відповідні розпорядження.

Корисні посилання