У Скадовському районі пройшов I етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

21.04.2015 10:22:28

21 квітня відбулась довгоочікувана подія — проведення І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У ній взяли участь представники команд 14 загальноосвітніх шкіл району.

Відповідно до Положення про Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) вони були сформовані з  джур козацьких застав, що створені у навчальних закладах, з метою виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовки молоді до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини, залучення школярів до оборонно-масової та війсь¬ково-спортивної патріотичної роботи.

Сонячного весняного ранку на зелене покриття стадіону Районної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи вийшли команди  у складі 6 юнаків та 2 дівчат, на чолі з отаманами. До вимогливого журі ввійшли представники військового комісаріату, Українського козацтва, працівники дитячо-юнацької спортивної школи, Центру дитячої та юнацької творчості, військові строкової служби та запасу.

Учасники гри “Джура” продемонстрували свою фізичну та військову підготовку, вміння марширувати, виконувати стройові пісні, а також взяли участь у змаганнях зі  стрільби з пневматичної зброї, підтягування, спортивного та туристського орієнтування, медичної підготовки.  Команди представили також звіти про доброчинні справи під гаслом “Добре діло”,  відповідно до ідейних принципів козацького лицарства, кожен рій складав свою козацьку легенду (думу), мав свій гімн, емблему, девіз, прапор, позивний (пароль), однострій.

Учасники змагань також продемонстрували знання історії України,  Збройних Сил України та історії козацтва, а також готували рукописну газету  “Джура”. Учасників змагань привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Розумний та начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Володимир Давиденко. Відповідно до підсумків конкурсу, перше місце у змаганнях виборола команда Скадовської загальноосвітньої школи № 3, друге місце здобула  Скадовської загальноосвітньої школи № 2, третє місце дісталося Лазурненській загальноосвітній школі.

Корисні посилання