У Скадовському районі розпочато видачу паспортів європейського зразка

03.02.2016 10:42:16
У Скадовському районі розпочато видачу паспортів європейського зразка

02 лютого голова районної державної адміністрації Віктор Турик разом із представниками районного сектору управління державної міграційної служби у Херсонській області урочисто вручили чотирьом юним скадовчанам «внутрішні» паспорти європейського зразка.

Власникам нових ID-паспортів побажали гідно нести ім’я громадянина України, наповнювати новим змістом патріотичний обов’язок – творення історії незалежної української держави.

Станом на 01 лютого 2016 року для жителів району виготовлено 9 паспортів нового зразка, подано 32 заяви.

Із 11 січня 2016 року Державна міграційна служба розпочала безкоштовне оформлення нових паспортів громадянина України у формі картки для громадян, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше.

Новий паспорт має електронний безконтактний носій (чип) та видається на основі електронної бази – Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР). Новий документ придатний до користування протягом 10-ти років.

Процес заміни діючих паспортів-книжечок на нові паспорти-картки триватиме близько 4 років. У цей час будуть чинними як паспорти старого зразка, так і ID-картки. Примусової заміни у визначений строк не буде.

Громадянам, які звертаються для оформлення паспорта громадянина України не вперше (наприклад, у зв’язку з втратою або псуванням), до ухвалення законопроекту №3224 видаватимуть паспорти старого зразка.

Корисні посилання