У Скадовську відзначили День Соборності України

26.01.2018 13:57:59
У Скадовську відзначили День Соборності України

22 січня 2018 року, у фойє районного будинку культури ім. Шевченка, відзначили День Соборності України, свято, яке навіки вкарбувалося в історію українського народу як величне національне свято. Саме в цей день проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Перед початком урочистостей, присутні створили «живий ланцюг», тримаючи в руках рушники, символізуючи духовне єднання українських земель та територіальну цілісність України, скріплену кров’ю мільйонів незламних борців за незалежність України.

У своєму вітальному слові, голова районної державної адміністрації Віктор Турик, привітав всіх присутніх від імені голови обласної державної адміністрації та від районної державної адміністрації з цією історичною датою. «День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Ця подія ознаменувала собою здійснення віковічних мрій багатьох поколінь українців. Адже соборність нашої держави означає цілісність Нашої землі та єдність наших прагнень на шляху до розбудови квітучої і заможної України. Взаємна готовність працювати над тим, щоб у нашому спільному домі панували мир, закон і благополуччя, невіддільна від почуття національної свободи та гідності.

У цей доленосний час активного становлення нашої державності ми не повинні бути сторонніми спостерігачами, а маємо стати активними творцями власного майбутнього. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності. Сердечно бажаємо вам, шановні громадяни, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!» - зазначив очільник району.

Програма заходу була наповнена неповторними виступами творчих колективів РБК імені Т.Г. Шевченка, а особливо вразила та незалишила всіх байдужими - жива мапа України, створена мешканцями Скадовська, які народились в різних регіонах та областях України, ставши символом єднання громади міста.

Під час урочистих заходів хвилиною мовчання вшанували пам'ять борців за незалежність України, які відстоювали та відстоюють її і сьогодні на Сході України, в жорсткій боротьбі за віковічне прагнення народу до соборності українських земель.

По завершенню урочистостей керівництво районної державної адміністрації поклало квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка та до пам’ятного знаку «Загиблим за єдину Україну» на Соборній площі міста.

Корисні посилання