У Скадовську вшанували пам'ять Тараса Шевченка та Михайла Вербицького

10.03.2015 12:19:17
У Скадовську вшанували пам'ять Тараса Шевченка та Михайла Вербицького
10 березня 2015 року о 10.00 в парку ім. Шевченка відбулися урочистості з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного Гімну. 
 
Учасники мітингу віддали повагу українському державнику, з нагоди 150-ї річниці його першого публічного виконання – творцю пісні, що стала символом нації, – Михайлу Вербицькому, імпровізованим флеш-мобом з виконання Державного Гімну України. 
 
У своєму виступі голова Скадовської районної державної адміністрації Юрій Бобилєв зазначив, що цього дня багато років тому Україна подарувала світові Тараса Григоровича Шевченка – Генія, Поета, Пророка, що відкрив світові буття українців, завдяки якому скарби української душі повінню років влилися в загальний потік людської культури.
 
Хвилиною мовчання вшанували борців за незалежність України, які загинули, виборюючи демократичний вибір та відстоюючи конституційні засади прав і свобод людини, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
 
10 березня 1861 року закінчилося важке земне життя Тараса Шевченка і почалося його Безсмертя. Знову  і знову стукають у наші серця Тарасові слова. І знаходять вони відгук у мільйонах українських сердець, будять ясні думки й породжують міць рук кожного. З-поміж безлічі книг поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне. До таких належить «Кобзар», книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. 
 
Найпотужніший твір митця – «Заповіт», що став своєрідним гімном визвольної боротьби нашого народу. Ні українська, ні будь-яка інша  світова культура не знала досі такої глибокої, емоційної поезії, у якій письменник висловив би всі свої болі та мрії і дав би настанови нащадкам. Саме «Заповіт» у флеш-мобному читанні показали працівники комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система».
 
Захід підготували та провели творчі колективи комунального закладу «Скадовський районний будинок культури ім. Шевченка»: народний вокальний ансамбль «Лебідка» (кер. В. Долгополова), Олексій Рубльов (Петрівський СК) та учні Скадовської загальноосвітньої школи №2. 
 
Тарас Шевченко ніколи не був і не буде людиною з минулого, бо творчість його актуальна завжди – і сто років тому, і зараз, і через сто років після нас – «Любітеся, брати мої, Украйну любіте, і за неї, безталанну, Господа моліте». 

Корисні посилання