У славної «Журавки» - славний ювілей

26.10.2017 13:30:14
У славної «Журавки» - славний ювілей

Народному аматорському ансамблю народної пісні з с.Дудчине виповнилося 70. З цієї нагоди 22 жовтня у сільському Будинку культури відбувся вечір-портрет «З піснею по життю», на який запросили не лише місцевих мешканців, а й колег із Тавричанки (гурт «Гарний настрій»), Семенівки (ансамбль «Вербиченька») і Каховки (ансамбль «Червона калина») для участі в святковому концерті. Завітали на свято й шанувальники пісенного мистецтва – начальник відділу культури Каховської райдержадміністрації Юлія Калініченко і заслужений працівник культури України Валентина Денисюк, секретар Тавричанської сільської ради Любов Кіло і один з головних спонсорів торжества керівник ПСП «Влада» і директор ТОВ «Портімао» Сергій Скороходов.

У затишній гостинній залі Дудчинського СБК дійсно ніде було яблуку упасти, незважаючи на досить похмуру погоду.

Цей уславлений творчий колектив добре, знаний не лише на Каховщині, а й за її межами, підкорив не одне покоління красою пісенної майстерності і став гордістю культурно-мистецької ниви нашого краю. Народні пісні мають чудову властивість – полонити людські серця, але не кожному дається талант передати всю її красу і безмежний простір природної щирості, розлогості і мелодійності. Саме такі чудові витвори мистецтва вже понад 70 років поспіль дарує своїм шанувальникам та палким прихильникам наші журавоньки, і досі хвилюючи своїм співом наші серця

Натхнення творчого й наснаги, щирої вдячності і шани глядачів, такого ж молодечого, непідвладного рокам запалу побажала ювілярам сільський староста Валентина Харипончук, а молоді «Журавки» з ансамблю-супутника приготували ювілярам пісенне вітання, продемонструвавши спадкоємність поколінь. Такого ж символічного змісту були сповнені подарунки, який В.Денисюк вручила наймолодшій учасниці іменитого ансамблю Інні Остапчук, а Ю.Калініченко – його керівнику Людмилі Гринь, котрій долею судилося продовжити давню традицію. Л.Кіло передала колективу вітання від депутатів і виконкому сільської ради, від усієї Тавричанської об’єднаної громади, підтвердивши – під схвальні оплески – обіцянку: замовити нові сценічні костюми.

Увазі присутнім були представлені архівні  фотознімки, на яких гарні молоді дівчата в кузові вантажівки готові  були поїхати з концертом у найвіддаленіше село. І це – в тяжкі повоєнні роки, коли ще кривавилися незагоєні рани. Але саме пісня була найпершим помічником у часи відбудови і повернення до мирного життя. Засновником ансамблю стала фельдшер медпункту Марія Минівна (на жаль, прізвище не збереглося):  двічі на тиждень приїздив з району баяніст і зморені виснажливою працею жінки й дівчата збиралися на репетицію, щоб творити неймовірну красу пісенного мистецтва. І  досі мешкають в селі перші учасниці ансамблю Надія Білецька, Тамара Новохижня, Віля Буковело,  Тамара Горбач, Зінаїда Нікіфорова, радіючи ювілею рідного ансамблю. А тих, хто пішов за обрій життя, вшанували хвилиною мовчання…

Сьогодні в репертуарі «Журавки» - понад тисячу народних пісень, але в особливій пошані та, що дала ансамблю не лише ім’я, а й славу і звання народного. У пам’ятному 1967 році «Журавку», дипломанта (друге місце) Всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості, слухала вся Україна.   За весь час  колектив отримав незліченну кількість грамот, дипломів і медалей, та найвищою нагородою були і залишаються сяючі від захоплення очі глядачів.

З плином років змінювався склад колективу, його керівники, - кожен з них залишив свій виразний слід у його біографії. А особливо – Людмила Богачук, ставши в далекому 1956 році на чолі ансамблю. Котрий тоді ще й імені не мав: був просто хор доярок колгоспу імені Куйбишева. Поринувши у спогади, висловила своє палке бажання: хотіла, щоб співало все село і вся Україна. Разом з першою учасницею ансамблю Вілею Буковело першу в їхньому репертуарі жартівливу пісню, а потім ще одну, яку підхопили всі, хто був у залі. Людмила Василівна подякувала вокальному колективу за любов до народної пісні і закликала пронести цю любов через усе життя.

Справжнім зізнанням в любові - до пісні, до «Журавки» і до своєї першої вчительки.і класного керівника Людмили Богачук – став сповнений глибоких ніжних почуттів виступ депутата сільської ради Тетяни Залуцької: вся її рідня була співучою, починаючи від бабусі – однієї з перших учасниць ансамблю.

Цього дня вони отримали чергову нагороду: подяки за самовіддане і натхненне служіння національній культурі і популяризацію народної пісні – від відділу культури, молоді і спорту Тавричанської сільської ради.  А також  подарунки - від спонсорів і меценатів: сільгоспідприємців Сергія Скороходова, Сергія Дроздіка і Віталія Мотрюка, Ігоря Чечкова,  а також директора ДПДГ «Асканійське»  Віктора Найдьонова і голови профкому господарства Наталії Сучкової. «Ви співайте, а ми вас підтримаємо!» - по діловому коротко запевнив «журавок» С.Скороходов.

Довідково

Настала черга розповісти і про самих «журавок». Очільниця колективу – Людмила Гринь: для неї Будинок культури став другою домівкою, у свою роботу вкладає вона всю свою снагу  й завзяття. Давні, з піввіковим «стажем»,  його учасники – Олександра Янковська, Марія Осіння, Світлана Маліковська, Галина Лащ, Катерина Себастянська. Незмінна його солістка – Валентина Лузан, справжні соловейки Інна Остапчук, Наталя Волова і Наталія Малишенко, сповнена оптимізму Любов Вакуловська.

Корисні посилання