У Великолепетиському районі відкрито фотогальванічну електростанцію «Рубанівка» потужністю 16,5 МВт

12.06.2018 13:01:47
У Великолепетиському районі відкрито фотогальванічну електростанцію «Рубанівка» потужністю 16,5 МВт

11 червня 2018 року відбулося урочисте відкриття фотогальванічної електростанції «Рубанівка» потужністю 16,5 МВт, що розташована на території с. Рубанівка Рубанівської сільської ради Великолепетиського району.

Фотогальванічна електростанція, яка займає площу 32,5 га, буде генерувати екологічно чисту електроенергію і поставляти її на оптовий ринок електричної енергії України. За підрахунками виробленою електроенергією можливо забезпечити 5000 сімей.

На відкриття станції прибули голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, голова районної ради Тетяна Верховська, уповноважений представник компанії ТОВ «НИВА ЕНЕРГО» Олександр Кірєєв, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, представники Рубанівської сільської ради.

Під час заходу голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв зазначив: «У 2017 рік на Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти» ми розпочали активне пропагування області як території ефективної для використання енергії сонця та вітру. Будуючи сонячні електростанції, такі як фотогальванічна електростанція «Рубанівка», ми демонструємо нашу енергетичну незалежність та можливості сучасних технологій, дбаємо про екологію, нові робочі місця та нові надходження в місцеві бюджети».

Голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик наголосив, що реалізація проекту стала можливою завдяки злагодженій співпраці місцевої влади, інвесторів та працівників ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг». Як зазначив Анатолій Віремейчик, цей проект альтернативної енергетики на Великолепетищині не останній. Вже розпочато будівництво фотогальванічної електростанції «Рубанівка - 2», яку планують запустити у цьому році.

Право перерізати «зелену» символічну стрічку до фотогальванічної станції було надано голові Херсонської обласної державної адміністрації Андрію Гордєєву, голові районної державної адміністрації Анатолію Віремейчику, голові районної ради Тетяні Верховській та уповноваженому представнику компанії ТОВ «НИВА ЕНЕРГО» Олександру Кірєєву.

Після урочистої частини представники компанії ТОВ «НИВА ЕНЕРГО» для присутніх провели екскурсію електростанцією.

Цього ж дня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв побував в районному Будинку культури, де оглянув нещодавно реконструйовану глядацьку залу КЗ «Великолепетиський районний Будинок культури», та на селищному стадіоні «Колос», який по благоустрою один з найкращих в області.

 

 

Корисні посилання