У Великоолександрівському районі відбулася зустріч посадовців з демобілізованими учасниками АТО

18.04.2017 05:58:09
У Великоолександрівському районі відбулася зустріч посадовців з демобілізованими учасниками АТО

У рамках засідання Центру допомоги учасникам АТО відбулася зустріч заступника голови районної державної адміністрації Олени Лавренко та представників влади, районного військкомату з демобілізованими учасниками антитерористичної операції на Сході країни.

Черговий раз до відкритого діалогу було запрошено тих, хто виконав свій громадянський обов’язок та знову повернувся до мирного життя. Колишні захисники мали можливість безпосередньо поставити посадовцям питання та отримати на них відповіді.

Найбільш дискусійним стало питання виділення земельних ділянок учасникам АТО. За інформацією начальника відділу Держгеокадастру у Великоолександрівському районі Сергія Граба для відповідної категорії громадян на територіях сільських, селищних рад району передбачено 468 га. На поточну дату вільними залишаються 259 га. Своє право на отримання земельної ділянки реалізувала 121 особа, із них 26 вже отримали документи на право власності, решта у стані оформлення. С.Граб поінформував по кожній із 19 сільських, селищних рад про виділену місцевим органом самоврядування кількість гектарів та про наявність вільних земельних ділянок. На жаль, вільні земельні ділянки є не у всіх радах. Мешканці цих рад, із числа демобілізованих військовослужбовців, висловили свою незгоду на отримання земельної ділянки на територіях інших сільських, селищних рад. Учасникам зустрічі надано роз’яснення, щодо порядку вирішення спірного питання, відповідно до чинного законодавства. Кожного, хто ще не отримав земельної ділянки, було запрошено на індивідуальний прийом, де їм буде запропоновано карту вільних земельних ділянок на вибір.

Також у ході зустрічі обговорювалися питання соціального захисту учасників бойових дій, санаторно-курортного лікування, медичного обслуговування, у тому числі і безоплатного зубопротезування. Крім того, заступник керівника району О.Лавренко довела до відома присутніх інформацію про підготовку до дитячого оздоровчого сезону та про можливість безкоштовного навчання для цьогорічних випускників, першочергово для дітей, учасників АТО, у вищих навчальних закладах області, відповідно до цільової програми «Розвиток людського капіталу» та ін.

Корисні посилання