У Великоолександрівському районі відбулося засідання центру допомоги учасникам АТО

11.10.2018 12:29:20
У Великоолександрівському районі відбулося засідання центру допомоги учасникам АТО

У районній державній адміністрації за участі заступника голови районної державної адміністрації Олени Лавренко, керівників окремих служб району відбулося планове засідання центру допомоги учасникам антитерористичної операції. На жаль, до робочого засідання не долучилися запрошені учасники бойових дій у зоні проведення АТО, для підтримки яких, власне, і створено цей орган.

Вкотре було порушене питання низького рівня проходження медичних оглядів демобілізованими учасниками бойових дій. Зокрема за словами головного лікаря ЦРЛ Лідії Мігай із 170 осіб, які перебувають на обліку у місцевому управлінні соціального захисту населення РДА, лише 39 чоловіків розпочали проходження оглядів, повністю обстежилися – 26, 16 пройшли курс лікування у стаціонарних відділеннях. І лише 2 захисники скористалися можливістю санаторно-курортного лікування та проходження психологічної реабілітації. У поточному  році  послугами безкоштовного зубопротезування, на загальну суму 41 тис., відповідно до районної програми,  користалися 6 осіб. Викликає занепокоєння ситуація із захворюваністю на гепатит С, кількість носіїв вірусу серед демобілізованих постійно збільшується, реальну небезпеку для життя  становить відмова потенційних хворих від подальшого обстеження та лікування.

Докладно про надання соціальних пільг та державних  допомог учасникам АТО поінформувала начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олена Безкоровайна. Нині пільгами на сплату за опалення користуються 130 осіб, 84 мають пільги на тверде паливо та скраплений газ.  Цього року за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів оздоровилися у дитячих оздоровчих закладах 16 дітей учасників АТО. Окрім того, у місцевих бюджетах передбачено на поточний рік 198,2 тис. грн.. на матеріальну допомогу захисникам, частина чоловіків вже її отримала, решта отримає до Дня українського захисника.   Про правову підтримку учасників АТО поінформувала керівник Великоолександрівського бюро вторинної правової допомоги Ольга Соколенко.

Питання захисту прав та соціальних гарантій колишніх та нинішніх військовослужбовців й надалі перебуватиме під постійним контролем  органів влади району. 

 

Корисні посилання