У Верхньорогачицькому районі встановили меморіальну дошку у пам'ять загиблого в зоні АТО

15.10.2019 13:25:05
У Верхньорогачицькому районі встановили меморіальну дошку  у пам'ять загиблого в зоні АТО

У п’ятницю, 11 жовтня, у переддень державного свята – Дня захисника України, на фасаді Самійлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (село Самійлівка, Самійлівська сільська рада, Верхньорогачицький район), відкрили меморіальну дошку загиблому на Сході України– Сергію Гузенку.

Меморіальну дошку відкрито за підтримки патріота і волонтера, голови благодійного фонду «Українські серця» - Олега Баркаренка.

«Я особисто Сергія не знала, але увіковічення пам’яті таких людей є дуже важливою. Він один із тих, хто віддав своє життя за Україну та всіх нас. Адже коли настав вирішальний час для країни, юнак без вагань пішов на війну та захищаючи чиєсь життя, поплатився власним. Душа болить….Саме тому сьогодні я дуже прагну, щоб ця меморіальна дошка стала останньою. А викарбувана пам'ять про Героя постійно нагадувала наступним поколінням про героїчний вчинок Сергія, та назавжди залишилася в серцях людей», - звернулася до присутніх голова Верхньорогачицької райдержадміністрації Наталія Тарасова.

До дошки Героя поклаликвіти, а в навчальному закладі відбувся захід-реквієм.

Нагадаємо, 04 лютого 2019 року на Сході держави – у Донецькій області поблизу села Опитне, захищаючи територіальну цілісність України, загинув від ворожої кулі снайпера рятуючи пораненого побратима, уродженець села Павлівка Верхньорогачицького району, 31-річний військовослужбовець-контрактник Збройних сил України Сергій Гузенко.

У червні 2014 року він був призваний за мобілізацією та служив у зоні АТО у Донецькій області. У травні 2015-го звільнений у зв`язку із закінченням мобілізації. У грудні 2016-го року призваний на контрактну військову службу.

За час своєї служби Сергій отримав чимало нагород. Серед них: пам’ятний знак учаснику «Ілловайськ-2014», пам’ятний знак учаснику подій «Дебальцево-2015», відзнаку Міністерства оборони України «За зміцнення обороноздатності України», медаль «За службу Державі», медаль «За участь в бою», нагрудний знак «57 окрема мотопіхотна бригада», медаль «За незламність духу», медаль «За взірцевість у військовій службі», нагрудний знак «Учасник АТО».

Похований Сергій у рідному селі.

 

Корисні посилання