У Херсоні проведені Дні Литви

31.05.2016 13:21:17
У Херсоні проведені Дні Литви

24-26 травня у Херсоні відбулись різноманітні заходи у рамках Днів Литви, метою яких було познайомити херсонців з культурою цієї країни. Херсонський обласний художній музей ім.О.О.Шовкуненка не залишився осторонь.

24 травня литовським гостям — колективу народного театру Пілайтє — було презентовано постійну експозицію музею, нові виставки та кращі роботи литовських художників ХХ ст. з колекції музею. Відвідавши музей, гості познайомились з художньою культурою Херсонщини – яскравими та колоритними народними розписами виставки «А у селах у веселих і люди веселі».

А через декілька днів вже херсонці мали можливість познайомитись з творами литовських майстрів.

0126 травня відбувся творчий вечір литовської співачки, поета, драматурга та громадського діяча Далі Тарайлєнє — «Любов промовляє звідти».

06На початку вечора Даля Тарайлєнє презентовала виставку творів декоративно-ужиткового мистецтва сучасних литовських майстрів: Юозаса Тарайлє, Віргінії Рімкутє, Мартінаса Шведаса, Дайви Юсютє-Тарайлєнє. Вироби зі шкіри, елементи національного костюму та ювелірні прикраси з історичною достовірністю відтворюють артефакти середньовічної Литви.

04У рамках творчого вечора також відбулась презентація творів литовських фотохудожників, присвячена тематиці боротьби за незалежність Литви та України, від литовського фоторепортера Юозаса Валюшайтіса.

У концертній залі музею Даля Тарайлєнє співала національні та класичні пісні литовською та українською мовами під акомпанемент лауреата міжнародних конкурсів, концертмейстера Інни Кисельникової, читала свої вірші. Начальник управління культури Херсонської обласної адміністрації Світлана Думинська подарувала гостям подарунки із українською народною символікою.

Корисні посилання