- Головна
- ОДА інформує
- Управління туризму та курортів
- Учасники ознайомчого візиту до Херсонської області відвідали біосферний заповідник «Асканія-Нова»
Учасники ознайомчого візиту до Херсонської області відвідали біосферний заповідник «Асканія-Нова»
31.08.2020 17:05:50Протягом двох днів очільники дипломатичних представництв Бельгії, Великобританії та Північної Ірландії, В’єтнаму, Греції, Латвії, Литви, Малайзії, Німеччини, Сербії, Словаччини, Словенії, Туреччини, Фінляндії, Хорватії, Іспанії та керівники представництв міжнародних організацій в Україні знайомилися з туристичними, курортно-рекреаційними, інвестиційними можливостями Херсонської області. Завітали учасники ознайомчого візиту й до легендарного біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна. Гості області ознайомилися з історією створення унікального степового резервату, побували у мальовничому дендрологічному парку та зоопарку, колекція тварин якого є національним надбанням України.
Історія формування заповідності в Асканії-Нова почалася в другій половині XIX сторіччя, коли ще юний Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн, нащадок німецьких колоністів, що освоювали південноукраїнські степи, почав створювати перші вольєри для птахів і звірів. Дитяче захоплення Фрідріха незабаром стало справою його життя, якій він залишався вірний до кінця своїх днів. Вже до початку 80-х років XIX сторіччя звістка про незвичайний зоопарк з напіввільним утриманням тварин рознеслася по Європі. Він дивував не тільки своїми масштабами, але і тим, що тут з’явилися незвичайні для європейських зоопарків сайгаки і кінь Пржевальського, у великому степовому вольєрі почали гніздувати страуси, паслися антилопи, зебри і інші екзотичні види копитних.
Засновник степового оазису поставив високу природоохоронну планку, яку подолав із запасом, як мінімум, в сто років. Створивши зоопарк, Фрідріх Фальц-Фейн з 1887 по 1892 рік закладає дендрологічний парк на штучному зрошуванні, а в 1898 році заповідує ділянку типчаково-ковилового степу на вічні часи. Як достовірно свідчать наукові джерела, до 1898 року в Асканії-Нова Ф. Фальц-Фейном була створена природоохоронна структура, подібна тій, що була прийнята за основу Біосферного резервату рішенням сесії ЮНЕСКО тільки в 1972 році.
Якщо за часів засновника площа зоопарку складала близько 100 га, то зараз тварини в напіввольному режимі живуть на площі 2330 га, дендрологічний парк з 28 гектарів розрісся до 167 га, а площа заповідного степу збільшилася з 500 га до 11054 гектарів. У 1984 році заповідник «Асканія-Нова» рішенням Бюро ЮНЕСКО внесений до списку еталонних територій планети і є Біосферним резерватом. Сучасна його площа складає 33,3 тисячі гектарів, включає заповідний степ (ядро), буферну зону і зону типового землекористування. Він по праву є старим степовим Біосферним заповідником планети і найбільшим серед європейських степових заповідних територій. Біологічна різноманітність степових екосистем налічує більше 500 видів вищих рослин і більше 3000 видів тварин.
Нагадаємо, представники іноземного дипломатичного корпусу на чолі з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та керівники представництв міжнародних організацій в Україні прибули на Херсонщину з метою знайомства з туристичними, курортно-рекреаційними й інвестиційними можливостями Херсонської області. Захід було організовано управлінням туризму та курортів у кооперації з Міністерством закордонних справ України.