- Головна
- ОДА інформує
- Департамент розвитку територій
- Україна та Китай мають значні перспективи посилення співпраці у «чистій» енергетиці, переробці сміття та сфері енергоефективності!
Україна та Китай мають значні перспективи посилення співпраці у «чистій» енергетиці, переробці сміття та сфері енергоефективності!
31.05.2018 17:53:25Діючу законодавчу базу та інвестиційно-сприятливе поле для «зелених» інвестицій в Україні презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук китайському бізнесу на II Українсько-китайському форумі економічного співробітництва, організованому ТПП України (https://www.ucci.org.ua) та Китайською асоціацією з розвитку підприємництва за кордоном (http://www.ciodpa.org.cn).
На відкритті Форуму перший Президент України, почесний президент товариства «Україна – Китай» Леонід Кравчук запевнив у важливості та взаємній вигоді партнерства двох країн і наголосив, що Україна як ніколи потребує потужного економічного розвитку та інвестицій, а Китай – надійний партнер у цьому питанні.
Зі свого боку ,Сергій Савчук повідомив, що Україна вже започаткувала з Китаєм тісну співпрацю у сфері енергоефективності та «зеленій» енергетиці. Відповідний Меморандум підписано між Держенергоефективності та Національною енергетичною адміністрацією КНР (http://www.nea.gov.cn) у грудні 2017 р. за участю Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.
На виконання Меморандуму вже проведено низку переговорів із профільними китайськими відомствами.
Також, спільно із китайськими компаніями ініційовано створення спільної Робочої групи з відновлюваної енергетики. У рамках Робочої групи вже опрацьовуються питання обміну досвідом щодо стимулювання впровадження «зелених» проектів, а також можливостей розробки та реалізації спільного пілотного проекту з виробництва біогазу.
Крім цього, Китай, як один із провідних гравців світу у «зеленій» енергетиці, бере активну участь у встановленні нових потужностей відновлюваної енергетики в Україні. Зокрема, нещодавно підписано угоду між компаніями «ДТЕК» (https://dtek.com) та «China Machinery Engineering Company» (СМЕС, http://www.cmec.com) щодо будівництва СЕС потужністю 200 МВт поблизу м. Нікополь (Дніпропетровщина).
Водночас, С.Савчук закликав бізнес-спільноту розширювати партнерство та активно вивчати перспективи впровадження проектів у сфері енергоефективності, «чистій» енергетиці, а також у переробці сміття, зважаючи на такі важливі фактори:
- стрімко розвивається ринок ЕСКО-послуг, що викликає попит на енергоефективні матеріали та обладнання для утеплення бюджетних установ;
- збільшуються потужності біогазових установок, що також є сигналом про перспективи цієї галузі;
- щорічно на сміттєзвалища вивозиться понад 10 млн тонн сміття, що може бути цінним ресурсом для виробництва енергії та встановлення нових генеруючих потужностей;
- на Інтерактивній карті UAMAP (https://www.uamap.org.ua) опубліковано майже 100 потенційних проектів, які потребують інвестицій на суму 3,4 млрд євро.