Уряд схвалив проект Указу Президента, що передбачає оцінку результатів євроатлантичної інтеграції

30.07.2018 07:56:12
Уряд схвалив проект Указу Президента, що передбачає оцінку результатів євроатлантичної інтеграції

Уряд схвалив проект Указу Президента України «Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО», яким затверджується Положення про розроблення річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО та оцінювання результатів їхнього виконання.

Положенням передбачається принципово новий підхід до формування документа, який міститиме, зокрема, ширші стратегічні середньострокові цілі, конкретні завдання для їхнього досягнення на конкретний рік, а також індикатори виконання та ефективності. Пропозиціями передбачається, що оновлена РНП буде гармонізована з основними стратегічними документами України, у тому числі Стратегічним оборонним бюлетенем.

Провідну роль у питаннях міжвідомчої координації підготовки, виконання та моніторингу РНП відіграватиме Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України під головуванням Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Якщо Президент підтримає наші пропозиції, то це дозволить нам формувати якісно нові РНП, які ще більше будуть схожими на Плани дій щодо членства в НАТО. Тобто ми уже сьогодні, не чекаючи формальностей, працюватимемо над підготовкою країни до вступу в Альянс, робитимемо і наші Збройні Сили, і економіку, і інші сфери життя максимально сумісними з НАТОвськими. Зважаючи на те, що йдеться про дуже конкретні завдання, важливо мати інструменти для моніторингу і контролю їхнього виконання. Такі інструменти ми сьогодні заклали в проект Указу Президента», – наголосила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також сьогодні ухвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підготовки та проведення міжнародної конференції «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед».

Конференція є надзвичайно важливим заходом стратегічного характеру, який має надати суттєвого поштовху в рамках діяльності Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридним загрозам в Україні.

Головна мета заходу – покращення здатності ідентифікації гібридних загроз, їх розпізнавання та класифікації; нарощування потенціалу щодо визначення вразливих місць та підвищення стійкості з питань військової та цивільної готовності, захисту критичних об'єктів інфраструктури, більш ефективних стратегічних комунікацій, захисту цивільного населення, кіберзахисту та протидії тероризму, а також підтримання діалогу України з НАТО з питань викликів сучасної війни.

Довідково

Платформа Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні в Україні була створена за результатами засідання Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав та урядів 9 липня 2016 р. у Варшаві (Республіка Польща).

Корисні посилання