Уряд затвердив порядок повернення майна депортованим особам

08.05.2019 10:54:59
Уряд затвердив порядок повернення майна депортованим особам

Кабінет Міністрів України постановою від 24 квітня 2019 року № 357 затвердив Порядок повернення майна чи відшкодування його вартості депортованим особам або у разі їх смерті спадкоємцям таких осіб.

Документ визначає процедуру повернення вилучених унаслідок депортації будівель, житлових будинків, іншого житла та іншого майна, які за наявності можливості (якщо будинок не зайнятий, а майно збереглося) повертаються особам, які мають статус депортованих осіб, або у разі їх смерті спадкоємцям таких осіб.

Для того, щоб повернути майно чи отримати відшкодування його вартості необхідно не пізніше трьох років із дня набуття статусу депортованої особи подати заяву за місцезнаходженням майна до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації.

Якщо майно, вилучене внаслідок депортації, перебуває на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, депортована особа або її спадкоємець мають право подати заяву до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування).

Після повного відновлення конституційного ладу України на зазначених територіях уповноважений орган протягом одного місяця передає заяву до уповноваженого органу за місцезнаходженням майна депортованої особи.

До заяви додаються копії:

1) паспорта громадянина України;

2) посвідчення особи, депортованої за національною ознакою;

3) довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

4) документів, що підтверджують право власності заявника на майно, а також інших документів (у тому числі архівних) про вилучення майна, його якісні характеристики (модель, марка тощо).

Для відшкодування вартості вилученого майна подаються такі документи:

для майна (крім земельних ділянок, вільних від забудов) - звіт про оцінку майна, складений відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»;

для земельної ділянки, вільної від забудов - звіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки, складений відповідно до Закону України «Про оцінку земель».

 

Корисні посилання