Урочисте відкриття пам’ятного знаку Тарасу Григоровичу Шевченку

05.10.2018 13:33:29
Урочисте відкриття пам’ятного знаку Тарасу Григоровичу Шевченку

Приємна та урочиста подія сталася в житті жителів Нижньосірогозького району 05 жовтня.  Цього дня у центрі селища відбулося відкриття пам’ятного знаку Тарасу Григоровичу Шевченку – українському мислителю, поету, художнику, Великому Кобзарю.

Урочиста подія  не випадково збіглася у часі  з Всесвітнім Днем вчителя. Адже, хто, як не вчитель, починаючі з початкової школи, прививає учням патріотичні почуття та любов до  Батьківщини, саме на вивченні творів Тараса Григоровича Шевченка, його нетлінного «Кобзаря». Твори Шевченка – то голос  історії, долі, характеру й волі нації, а Тарас Григорович – то сам народ, сама Україна.

На відкриття пам’ятного знаку зібралася велика родина з усього району, почесні гості, трудові колективи районних установ та організацій, місцеві мешканці, і звичайно педагогічний колектив місцевої школи разом з своїми учнями, щоб віддати шану велетню духу, митцю могутньої творчої сили, співцеві волі народної.

Слово для привітання всіх присутніх з знаменною подією було надано голові районної державної адміністрації Павлову Павлу Семеовичу та голові районної ради Яціву Івану Григоровичу.

Вони привітали жителів зі знаменним днем в історії селища і побажали миру, злагоди та добробуту у кожну родину.

Після урочистих привітань, голові районної державної адміністрації Павлову Павлу Семеновичу, голові районної ради Яціву Івану Григоровичу, селищному голові Грушку Олександру Федоровичу, а також учням Нижньосірогозької школи – Альохіній Олені та Немикіну Максиму було надане почесне право розв’язати стрічки та зняти полотнище з пам’ятного знаку, який кілька тижнів  інтригував жителів району своєю таємничістю.

Талановиті учні  Нижньосірогозької школи декламували безсмертні вірші Великого Кобзаря. Творчій колектив комунального закладу «Школа естетичного виховання» - «Елегія» вкотре здивував своїм співом.

По закінченні свята  присутні на заході поклали квіти до пам’ятного знаку Тарасу Григоровичу Шевченку, в знак шани й любові до поета.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а великий співець свободи рідної неньки-України залишатиметься у пам’яті нащадків. Бо є й буде Україна, і народ український житиме, як заповідав нам Шевченко, “в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій” під ясним мирним небом. І цей пам’ятний знак має стати для нас символом нескореності українського народу, його споконвічного  прагнення до волі і незалежності.

Корисні посилання