Урочисті заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи

24.11.2016 12:12:51
Урочисті заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи

З нагоди  Дня Гідності і Свободи 21 листопада 2016 року о 14.00 годині у районному Будинку культури, за участі керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, проведено тематичне зібрання “Україна – гідна свободи!” з покладанням квітів до пам’ятників та місць поховання борців за незалежність України, захисників України, загиблих учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. А у фойє районного Будинку культури представлена тематична виставка  “З Україною в серці”. До організації заходу були залучені шкільна і студентська молодь та громадянські організації. У  загальноосвітніх  навчальних  закладах проведено урочисті лінійки, під час яких оголошено хвилину мовчання, організовано та проведено зустрічі з військовослужбовцями, які захищають цілісність нашої держави в зоні АТО.

З учнями  5-9 класів проведено виховні години, години спілкування на теми: “Єдина, незалежна держава”,  “Пам’ятай  їх вчинок і обличчя”, “Краса мирного життя”,  “Європа і Україна – єдиний союз” (Веселівська, Милівська, Раківська, Одрадокам`янська загальноосвітні школи  І-ІІІ ступенів,  Бериславська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №4).

Для учнів 9-11 класів проведено уроки – диспути, засідання ”круглого столу” наступної тематики: “Герої – хто вони?”, ”Що означає бути гідним?”, ”Культура людської гідності” (Червономаяцька,  Качкарівська, Козацька загальноосвітні  школи  І-ІІІ ступенів), години поезії  присвячені  героям небесної сотні “Мамо, чи це вже весна?” (Новобериславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

У школах з учнями проведено кінолекторії з переглядом документальних фільмів: ”Шлях до свободи”,  ”Революція Гідності – Майдан”,  “Небесна сотня” ,  ”Зима, що нас змінила”, організацією фотовиставок,   виставок  оберегів та  дитячих малюнків: ”Герої не вмирають”, ”Діти за мир, за єдину Україну”, “Сонця і миру  моїй Батьківщині” (Веселівська, Зміївська, Новобериславська, Новокаїрська, Милівська  загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів).

Учнівські  колективи загальноосвітніх навчальних закладів району стали учасниками обласного заочного  конкурсу на підтримку воїнів антитерористичної операції  “Душею прагнемо до миру”.  Роботи  чотирнадцяти учнів було відзначено  призовими місцями (Бериславські №1, №3, Козацька, Львівська, Новокаїрська, Новорайська, Ольгівська, Тягинська, Шляхівська загальноосвітні школи  І-ІІІ ступенів,  Бериславські №4, №5 загальноосвітні школи  І-ІІ ступенів).

Учасники   конкурсів  “Волонтер року”,  проведених у  Веселівській,  Зміївській  агальноосвітніх  школах   І-ІІІ ступенів   висвітлили,  яким чином учні школи здійснюють допомогу воїнам АТО.

У шкільних музеях, кімнатах школяра, бібліотеках оформлено стенди, організовано відкриття експозицій: “Пам’яті Небесної сотні”, “Учасники АТО”,   оформлено тематичні книжкові виставки “Відродження Української держави, відродження нації”, “Вони захищали Батьківщину”, “Незабутні історії події ”.

Молодіжними  центрами самоврядування створено відео – кліпи «Україна – це ми!»,  оформлено   рубрики на сайтах навчальних закладів  “Виховуємо патріотів України”.

Бібліотечними закладами району проведені відповідні заходи, а саме:

Патріотично – інформаційні години “Від Революції гідності до Країни гідності” (Шляхівська сільська бібліотека – філія), “Україна неповторна, Єдина, свята” (Новорайська сільська бібліотека – філія); години історії  “Обирай Свободу” (Степнянська сільська бібліотека – філія), “Ти є народ, якого не здолати” (Томаринська сільська бібліотека – філія); урок патріотичної слави “Народ мій є,  народ мій завжди буде, ніхто не перекреслить мій народ” (Міська бібліотека №2); історичний годинник  “Євромайдан: події і люди” (Міська бібліотека №1); години патріотичного виховання “Революція Гідності” (Вірівська сільська бібліотека – філія); тематичні вечори “Герої не вмирають, допоки пам’ять про них жива” (Зміївська сільська бібліотека – філія №2); відео – година “Криниця національної гідності”( Центральна районна бібліотека); інформаційні хвилини “Чорні сторінки історії” (Костирська сільська бібліотека – філія); вечір – реквієм ‘Вони загинули за Україну” (Козацька селищна бібліотека – філія); лекція – спілкування “Україна неповторна єдина, свята” (Ольгівська сільська бібліотека – філія); круглий стіл “Україна – незалежність, гідність, свобода” (Новобериславська сільська бібліотека – філія) та бесіда – екскурс “Із свободи вітер вирвався на волю” (Лиманецька сільська бібліотека – філія).

21 листопада поточного року на офіційному сайті районної державної адміністрації розміщено інформаційний матеріал з роз’яснення подій, пов’язаних з Днем Гідності і Свободи.

22 листопада працівниками Бериславського районного історичного музею для молоді, що перебуває на обліку в кримінально-виконавчій інспекції проведено урок гідності “Революція, що змінила Україну” (на базі виставки “З Україною в серці”). Під час заходу відвідувачі ознайомились з поняттями “гідність” та “свобода”, отримали інформацію про події на Майдані Незалежності та на Сході України, про наших земляків, які несуть службу з охорони суверенітету та територіальної цілісності України у зоні проведення антитерористичної операції, про героїв, які віддали життя за Україну.

  Проведення заходу сприяло згуртуванню громади району, вихованню   у громадськості почуття гордості та єдності.

Корисні посилання