Урочистості з нагоди 74-ї річниці звільнення Каланчака від фашистських загарбників

03.11.2017 14:45:35
Урочистості з нагоди 74-ї річниці звільнення Каланчака  від фашистських загарбників

02 листопада 2017 року о 09.00 годині біля меморіалу загиблим воїнам на території мікрорайону «Преображенський» у селищі Каланчак проведено мітинг з нагоди 74-ї річниці визволення селища від фашистських загарбників.

В урочистих заходах взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, районних підприємств, установ та організацій, районної організації Організації ветеранів України, учні Каланчацької ЗОШ № 1 Каланчацької селищної ради, жителі селища.

Зі словами привітань до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Світлана Коваленко, голова районної ради Ігор Замма, перший заступник Каланчацького селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Лабушний. Як зауважила голова районної державної адміністрації: «…Саме головне для нас це пам'ять, пам'ять про ті подій, про людей, які захистили нас, про тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє…».

З 11 вересня 1941 року Каланчак був окупований німецькими військами. Розпочалися арешти та розстріли. Було створено концтабір на території колишнього колгоспу ім. С.М. Будьонного. Місцеві мешканці неодноразово потайки приносили військовополоненим продовольство, допомагали при втечі, ризикуючи власним життям. За німецької окупації жителі зазнали багато лиха, страждань та насилля. 2 листопада 1943 року Каланчак було звільнено від фашистських загарбників.

Під час заходу Тетяна Подвисоцька виконала пісню «Молитва», а Олександр Крайнов – «Не спи моя рідна земля».

Пам’ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу загиблим воїнам-односельцям

Корисні посилання