Усі заклади освіти Великоолександрівського району готові до роботи в умовах Нової української школи

31.08.2018 06:32:20
Усі заклади освіти Великоолександрівського району готові до роботи в умовах Нової української школи

Сьогодні районна конференція педагогічних працівників відбулася у новому форматі  на базі Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.  До конструктивної розмови про сьогодення та майбутнє освіти району були запрошені директори навчальних та позашкільних закладів освіти, сільські, селищні голови та голови батьківських комітетів шкіл. Участь у роботі конференції також взяли голова районної державної адміністрації Ігор Цвігуненко, заступник керівника Олена Лавренко, заступник голови районної ради В’ячеслав Литвин, начальник відділу освіти районної державної адміністрації  Олександр Салтан.

Учасники зустрічі обговорили здобутки освітньої галузі за минулий та окреслили основні завдання на новий 2018/2019 навчальний рік. Зокрема очільник освітян О.Салтан поінформував про  готовність усіх 16 закладів освіти району до нового навчального року, до роботи в умовах реформування галузі, до опалювального сезону та ін. Загалом у районі за парти цього року сядуть 2283 дитини із яких 286 першокласників, які стануть першими учнями Нової української школи.

Саме запровадженню концепції Нової української школи, створенню сучасного освітнього середовища у закладах освіти району була присвячена основна частина робочої зустрічі.  Фахівець КЗ «Великоолександрівський методичний кабінет» Тетяна Ткачук зупинилася на основних тенденціях реформування освіти, оновленому змістові  навчання, методиці викладання тощо. Також вона поінформувала про готовність педагогів району до роботи в нових умова, зокрема щодо отримання ними відповідних сертифікатів.

Про підготовку власне самих закладів освіти йшлося і у виступах представників влади району. За словами керівника району І.Цвігуненка у цілому на реалізацію у районі заходів НУШ у розрахунку на одного учня першого класу виділено та освоєно 11,2 тис. грн. Станом на поточну дату фактично усі школи готові до роботи в умовах нової реформованої школи, відповідно до державних стандартів.

На позитивній практиці співпраці закладів освіти, батьківських комітетів та органів місцевого самоврядування наголосила заступник керівника Олена Лавренко. Досвідом  реалізації такої співпраці поділилася директор Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Павліченко, саме очолюваний нею заклад наразі визнано одним із найбільш якісно підготовлених до нового навчального року.

Разом з позитивними здобутками, освітяни району обговорили і ряд проблемних питань. Мова йшла про впровадження інклюзивної освіти, підвищення рівня викладання та результатів ЗНО, суттєве зменшення контингенту учнів старшої ланки, кадрове забезпечення та ін.

Про захищеність прав освітян та позитивну практику співпраці із владою району, напрацювання щодо подальшої співпраці доповіла колегам очільниця профспілки працівників освіти району Лариса Зима.

Традиційно працівників освітньої галузі Великоолександрівщини відзначили нагородами за сумлінну працю та професійні досягнення.

Також цього дня відбулися робочі зустрічі у форматах: керівники закладів освіти, голови батьківських комітетів, голови сільських, селищних рад.

Корисні посилання