УВАГА!!! Комітет з нагляду розпочав прийняття заявок на участь у торгах з продажу газу для виробників соціальних продовольчих товарів

14.01.2022 15:05:29
УВАГА!!! Комітет з нагляду розпочав прийняття заявок на участь у торгах з продажу газу для виробників соціальних продовольчих товарів

З метою сприяння захисту населення від зростання цін на продовольчі товари, що мають істотну соціальну значущість, постановою КМУ від 12.01.2022 року № 19 затверджено Порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість», яка врегульовує питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах.

Наказом Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3 затверджено Перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість, а саме борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) і олії соняшникової) (КВЕД – 10.41) (перелік додається). Даний Перелік систематично оновлюватиметься Мінагрополітики відповідно до актуальної інформації поданої профільними асоціаціями виробників та/або подання обласних державних адміністрацій. 

До участі у спеціальних аукціонах будуть допускатися компанії-виробники соціальних продуктів, що входять до вищезазначеного переліку, а також трейдери, які мають укладені договори з даними компаніями.

Відповідний алгоритм передбачає для виробників наступні дії:

1. Бути включеним до вищезазначеного переліку відповідно до наказу Мінагрополітики від 05.01.2022 року №3, що формується за даними з ЄДР та за поданням профільних асоціацій, з якими 31 грудня Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум.

2. Подати заявку на купівлю природного газу власного видобутку до комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку, створеного Міненергетики України та отримати допуск для виходу на українську енергетичну біржу для закупівлі газу.

 

УВАГА! Заявки від суб’єктів господарювання на купівлю природного газу на лютий місяць прийматимуться з 13:00 години 17 січня до 18:00 години 19 січня 2022 року на електронні адреси [email protected], [email protected]. До заявки додати копію існуючого договору купівлі-продажу природного газу з постачальником/трейдером, який вказаний у заявці (форма договору на разі довільна).

 

Форма заявки – за посиланням https://bit.ly/3FoupzH

Корисні посилання