Відбулася нарада директорів шкіл Великоолександрівського району

29.03.2018 13:56:41
Відбулася нарада директорів шкіл Великоолександрівського району

Сьогодні на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулася нарада очільників навчальних  закладів району. У нараді взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Олена Лавренко, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Олександр Салтан, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Людмила Ішатенко.

Звертаючись до учасників наради, заступник керівника району О.Лавренко акцентувала увагу на організації управлінського процесу у період реформування галузі. Зокрема мова йшла про участь закладів освіти у грантових проектах, адже без донорських капіталовкладень, без тісної співпраці із органами місцевого самоврядування буде важко створити необхідні умови для входження сільських шкіл у формат Нової української школи. Наразі першочерговим завданням є створення умов для першокласників, які вже 1 вересня поточного року прийдуть до школи. Аби змінити систему, підхід до предметного викладання, врешті, умови перебування у закладах освіти наймолодших школярів, органами районної влади спільно з керівниками закладів та місцевими радами напрацьований відповідний алгоритм дій.

Також було порушене питання щодо створення освітніх округів, формування опорних закладів освіти. Наш району активно включився у зазначену фазу реформування, проте нині процес дещо загальмувався, тож заступником голови райдержадміністрації було наголошено на необхідності активізації розпочатої  у районі роботи.

У ході наради О.Лавренко порушила питання щодо посилення відповідальності керівників навчальних закладів за життя та безпеку усіх учасників освітнього процесу. Директорам шкіл поставлено завдання ретельно перевірити дотримання санітарних вимог на харчоблоках, організацію пожежної безпеки, у тому числі зробити аналіз електросистем, які у більшості закладів вже застарілі. Порушені питання перебуватимуть на постійному контролі.

Про співпрацю навчальних закладів із службою у справах дітей, зокрема щодо учнів, які підпадають під певні категорії, йшлося у виступі начальника служби Людмили Ішатенко. Порушувалися питання щодо організації профілактично - роз’яснювальної роботи із школярами та їх батьками чи особами, що їх заміняють, наголошувалося на посиленні роботи психологічних служб.

Розглядалося на нараді і ряд інших виробничих питань, пов’язаних із підготовкою до завершення поточного навчального року, організації навчально-виховного процесу, перспектив та новацій  нового навчального року, тощо.

Корисні посилання