Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  при  райдержадмінстрації

24.10.2018 13:01:03
Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  при  райдержадмінстрації

24 жовтня під головуванням першого заступника голови Горностаївської районної державної адміністрації Тетяни Ющенко відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії на якому було розглянуто питання впорядкування діючих на території району худобомогильників та дотримання операторами тваринницьких потужностей законодавства у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження.
Начальник районного управління ГУ ДПСС в Херсонській області Василь Колісник поінформував учасників заходу, що на території району числиться 18 худобомогильників, з них: 3 - діючі, знаходяться на балансовому утримані ФГ «Екофарм», Заводівського та Ч.Полянського старостинських округів; 15 – виведені з експлуатації та законсервовані в минулі роки.
Всі худобомогильники паспортизовані та нанесені на топографічну карту місцевості. Захоронення трупів тварин, які загинули від особливо небезпечних інфекційних хвороб на території наявних худобомогильників не здійснювалось. 
Однак, згідно Каталогу неблагополучних пунктів по сибірці на території Херсонської області (1920-2016рр.) по Горностаївському району було зареєстровано 12 випадків захворювання та поховання тварин. Станом на сьогоднішній день, місця поховання невідомі по причині давності (1946-1963 роки) та відсутності очевидців.
За результатами обстежень проведених фахівцями установ Держпродспоживслужби району в жовтні поточного року встановлено, що стан облаштування та утримання діючих худобомогильників не відповідає «Правилам облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників» та потребує впорядкування (відсутні огорожа, обвалування, тверді під’їдні шляхи, територія забур’янена та засмічена).
Крім того, на території району, розташовані оператори тваринницьких потужностей (ТОВ «Гримат Групп», ТОВ ТД «Україна», ПСП «Дружба» та ФГ «Екофарм»), під час господарської діяльності яких (утримання, внутрішньогосподарський забій та загибель тварин) утворюються побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною.
ТОВ «Гримат Групп» та ТОВ ТД «Україна» укладено договори про утилізацію відходів на 2018 рік з Токмацькою філією Державного підприємства «УКРВЕТСАНЗАВОД» (від 02 січня 2018 року). ПСП «Дружба» та ФГ «Екофарм» здійснюють утилізацію боєнських конфіскатів та трупів тварин в худодобомогильниках. Знезараження гною з тваринницьких ферм здійснюється біотермічним способом на гноєсховищах господарств.
Доповідач наголосив, що неналежне утримання худобомогильників та поводження з побічними продуктами тваринного походження, не призначеними для споживання людиною під час утримання, внутрішньогосподарського забою та загибелі тварин на тваринницьких фермах може негативно вплинути на епізоотичну ситуацію в районі та сприяти забрудненню навколишнього середовища.
Враховуючи актуальність, вимоги Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, непризначені для споживання людиною» № 287-VIII, Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України затв. наказом ДКВМУ від 27.10.2008 N 232, зареєстрованих в Мінюсті України 29 січня 2009 р. за N 85/16101 та доручення Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області № 9-д від 02.04.2018 року зобов’язано: 
- керівників Горностаївської селищної та Костянтинівської сільської ОТГ та ФГ «Екофарм» провести огляд та впорядкування діючих на підконтрольній території худобомогильників у відповідності до встановлених Правил; 
- керівників ПСП «Дружба», ТОВ «Гримат Групп», ТОВ «ТД «Україна», ФГ «Екофарм» - забезпечити надання до Горностаївської районної державної лікарні ветмедицини звітності щодо кількості утворених та перероблених на тваринницьких фермах господарств відповідних категорій побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною, за встановленою формою, щомісячно, до першого числа, для узагальнення та подання до ГУ ДПСС в Херсонській області.
Контроль за виконанням рішення ДНПК покладено та Горностаївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.
 

Корисні посилання