Відбулося чергове засідання колегії Каховської райдержадміністрації

22.11.2017 11:46:39

Сьогодні, 22 листопада, під керівництвом голови районної державної адміністрації Валерія Салтикова відбулося чергове засідання колегії. В засіданні взяли участь голова районної ради Тетяна Тертична, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, організацій, сільські голови та керівники об’єднаних територіальних громад, представники місцевої преси та громадськість.

Серед основних питань, винесених на розгляд - стан виконання  районної програми «Діти Каховщини» та цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016 – 2018 роки.

По першому питанню доповідала начальник служби у справах дітей Наталія Нелюбіна, детально проаналізувала виконання заходів програми та  зазначивши на тому, що в районі створені належні умови для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сімейному середовищі, попередження дитячої бездоглядності, безпритульності та соціального сирітства.

За словами доповідача взаємодія з органами опіки та піклування направлена в напрямку раннього виявлення сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, підвищення рівня соціальної захищеності, економічної спроможності родин  з дітьми та зміцнення батьківського виховного потенціалу. Спеціалістами служби громадянам та дітям району надаються правові консультацій щодо захисту прав та інтересів дітей, проводяться співбесіди з неповнолітніми щодо профілактики бездоглядності, безпритульності, злочинності серед дітей тощо.

«На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 140 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них  під опікою, піклуванням перебуває 122 дитини, в ПС, ДБСТ - 17 дітей, 1 дитина перебуває у навчальному закладі на повному державному утриманні. Це один із кращих показників в області. Цього року посиротіло 17 дітей, 16 із яких влаштовано під опіку/піклування, 1 – до ДБСТ. Служба у справах дітей спільно з органами опіки та піклування працює над збереженням біологічної родини, зберігаючи насамперед право дитини на сімейне виховання. Жодна дитина не була влаштована до державного закладу»- сказала керівник служби.

В своїй доповіді Наталія Сергіївна також визначила ряд актуальних питань, які існують на теперішній час, серед яких - проблема надання повного якісного пакету соціальних послуг родинам, які прийняли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування через відсутність у сільських радах фахівців із соціальної роботи та роботи з дітьми.

Підсумовуючи дане питання Валерій Миколайович рекомендував керівникам громад тісно співпрацювати зі Службою  та порадив ввести в свої штатні розписи посади соціальних працівників, затвердити аналогічні Програми та передбачити кошти на виконання їх заходів.

Головний лікар центральної районної лікарні Олександр Віттіх доповів про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії  ВІЛ – інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки відмітивши, що на її виконання  передбачено фінансування з районного бюджету у сумі 162,2 тис. грн. При наркологічному відділенні Каховської ЦРЛ працює сайт замісної підтримуючої терапії метадоном, кабінет «Довіра», забезпечено вільний доступ до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ- інфекцію для населення, безперервна терапія антиретровірусними препаратами, проводяться інформаційно-просвітницькі заходи, акції, спрямовані на запобігання ВІЛ/СНІДу та формування навичок здорового способу життя тощо. За словами доповідача на обліку в Каховській ЦРЛ перебуває 321 ВІЛ-інфікованих дорослих, з них хворі на СНІД – 90. Дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів - 18, в тому числі з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекція - 6.

В своїй доповіді Олександр Олександрович наголосив на тому, що проблемними питаннями залишаються неспроможність пацієнтів купівлі дороговартісних препаратів для лікування і профілактики супутніх захворювань, відсутність відпрацьованого механізму наступництва між лікарями сімейної медицини та Каховської ЦРЛ, недостатнє забезпечення швидкими тестами на ВІЛ. Недостатнє матеріально-технічне забезпечення інфекційного стаціонару.

Інформацію про стан реалізації державної кадрової політики в структурних підрозділах районної державної адміністрації (управлінні економічного розвитку та цивільного захисту) розглянуто протокольно.

З розглянутих питань колегіально прийняті відповідні рішення.

Корисні посилання