Відбулося чергове засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та Віл/СНІДу

08.10.2018 13:56:08
Відбулося чергове засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та Віл/СНІДу

 

08 жовтня 2018 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Наталі Литовченко відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

На засіданні було розглянуто наступні питання:

1.Про виконання заходів та завдань цільових соціальних програм, Планів заходів з питання протидії захворюванню на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД КЗ «Нововоронцовська ЦРЛ», КЗ «Нововоронцовський РЦПМСД», відділом освіти, молоді та спорту, Нововоронцовським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

2. Про роботу органів місцевого самоврядування на територіях Дудчанської, Любимівської, Осокорівської та Нововоскресенівської сільських рад з питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

3. Про виконання рекомендацій районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу за І –ІІ квартал 2018 року.      

Доповідачі по першому питанню порядку денного зазначили, що в районі розроблено та діють заходи, які спрямовані на підвищення якості та доступності медичної допомоги для населення району, створення умов для запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, подальше зниження рівня захворюваності та смертності від туберкульозу, СНІДу шляхом проведення профілактичних та інформаційно-просвітницьких заходів. Всього на  їх реалізацію з районного бюджету упродовж 2018 року  заплановано виділити  майже 100 тис.грн. , а також залучити кошти медичної субвенції та власні надходження лікарні.

Під час обговорення другого питання порядку денного було наголошено про необхідність  залучення коштів селищного та сільських бюджетів на виконання заходів щодо запобігання захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД. Сільським радам рекомендовано активізувати роботу щодо виконання плану флюорографічного обстеження населення територіальної громади, особливу увагу приділити обстеженню осіб, які його не проходили понад 2 роки, а також сприяти проходженню флюорографії особами, які працюють по найму та з соціальних груп ризику.

Секретар ради, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Олена Бриж звернула увагу присутніх на стан виконання рекомендацій районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, зауваживши про проблемні питання, які потребують активізації їх виконання.

За результатами обговорення питань та з метою покращення роботи по профілактиці туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу прийнято рекомендації ради, які будуть надіслані до виконання  зацікавленим установам, службам, організаціям району.

Корисні посилання