Відбулося засідання Громадської ради

25.05.2017 08:07:55

24 травня відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації.

Участь у засіданні взяв голова районної державної адміністрації Валерій Салтиков, який розповів загалу про проходження процесу децентралізації, наголосивши, що децентралізація - це не адміністративна реформа, а на сам перед це- передача повноважень на місця. Керівник району проаналізував хід процесу в районі зазначивши на перевагах децентралізації для населення об’єднаних громад та на конкретних прикладах надав роз’яснення суті реформ в галузях освіти, медицини.

В ході бесіди було акцентовано увагу на тому, що на сьогоднішній день в районі є попередня домовленість і тривають переговори щодо створення ще двох громад де об’єднаються Любимівка, Василівка Каїри в Любимівську селищну раду Каховського району та Кам’янка із Таврійськом, в цьому випадку Кам’янка вийде зі складу району. «У всіх останніх сільських рад ще є можливість в рамках чинного законодавства добровільно об’єднатися у громади, але до цього необхідно прийти виважено та відповідально. І дуже важливо, що з процесом об’єднання не слід затягувати, оскільки вже у наступному році будуть внесені зміни до Бюджетного кодексу і субвенція буде направлятися безпосередньо на громад, яка сама буде вирішувати як саме використовувати кошти.

З метою виявлення проблем, винайдення шляхів їх вирішення та налагодження зв’язків із кураторами галузей освіти, культури, медицини, соцзахисту рада розпочала активну роботу з керівниками структурних підрозділів РДА, що безпосередньо займаються даними питання. На сьогоднішнє засідання було запрошено начальника  відділу освіти райдержадміністрації Калініченко Тетяна Петрівна, яка розповіла про нагальні проблемні питання освітньої галузі, детально зупинившись на роботі закладів освіти в напрямку національно-патріотичного виховання. Тетяна Петрівна відповіла на численні запитання громадськості, що стосувалися інклюзивної освіти, прозорості збору і  використання благодійних коштів, формування освітніх округів, створення опорних шкіл, підвищення якості освіти тощо. В результаті конструктивного діалогу було прийнято рішення про підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між відділом освіти та Громадською радою що дасть змогу координувати спільні зусилля на створення сприятливих умов для виховання у підростаючого покоління патріотизму, виявлення та запобігання сепаратизму.

Окрім цього було розглянуто і ряд інших питань та прийнято відповідних рішень. Відтепер Громадська рада має свою сторінку у соціальній мережі, де кожен охочий та небайдужий до проблем району громадянин може задати питання, висловити побажання, ініціювати розгляд проблеми. Також було розглянуто та підтримано звернення від ГО «УГО «Солідарна Україна» щодо необхідності розміщення на постійній основі на всіх адмінбудівлях та державних установах Державного Прапора України та проведення патріотичної акції.

Корисні посилання