Відбулося засідання колегії Великоолександрівської районної державної адміністрації

30.08.2019 06:00:50
Відбулося засідання колегії Великоолександрівської районної державної адміністрації

Сьогодні під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Бориса Пигиди на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації. У роботі дорадчого органу взяли участь керівники установ та організацій району, сільські, селищні голови, а також керівники навчальних, позашкільних, дошкільних закладів освіти та голови батьківських комітетів.

Серед основних питань, винесених на порядок денний, йшлося про готовність навчальних закладів району до нового 2019/20 навчального року. Зокрема перед пленарною частиною присутні мали змогу побувати у навчальних кабінетах Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст №2. Підготовка саме цього закладу, за результатами об’їздів фахової комісії, вже неодноразово визнавалася однією із кращих. Директор школи Наталія Петрик ділилася практичним досвідом щодо організації роботи, налагодженню співпраці з ініціативними батьками, реалізації державних програм тощо.  

Про те, як вступають освітяни району у новий навчальний рік, доповів учасникам засідання начальник відділу освіти районної державної адміністрації Олександр Салтан. Цього року освітні послуги на території району надаватимуть 2 освітніх округи та 2 опорних заклади (Білокриницький і Калинівський), 9 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, 3 філії,  2  НВК, 14 закладів дошкільної освіти  та 4 дошкільні підрозділи різних типів навчальних закладів  (у 2 філіях).

За результатами моніторингу контингенту учнів та формування класів і груп, мережі закладів освіти району послугами навчання охоплено 2424 учні, що на 53 дитини більше у порівняні з попереднім навчальним роком та 720 дітей дошкільного віку. Стабільними залишаються показники охопленості дітей дошкільною освітою до 95%. У 2019/20 навчальному році планується організувати навчання для 269 першокласників у 16 навчальних закладах, у тому числі 3 філіях, та відкрити 19 перших класів. 

Під час виступу очільник освітян детально зупинився на реалізації заходів щодо інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітній процес. Наразі збільшено кількість посад асистентів вчителів  з 16 до 20 ставок, збережено посади профільних фахівців,  учителі-логопеди - 2. Прийнято рішення про створення та здійснюються заходи реєстрації КУ «Великоолександрівський інклюзивно-ресурсний центр» Великоолексан-дрівської районної ради Херсонської області. 

З державного бюджету виділено 613,842 тис. грн на облаштування двох ресурсних кімнат у Великоолександрівській ЗОШ I-III ступенів №1 та Великоолександрівській ЗОШ I-III ступенів №2. Для проведення капітальних ремонтів приміщень ресурсних кімнат з районного бюджету виділено 281, 776 тис. грн.

Крім того, під час доповіді окрім звіту про вже проведену роботу, було озвучено і ряд проблем, зокрема щодо фінансування проходження медоглядів педпрацівників, забезпечення педагогічними кадрами сільських шкіл та ін.

До обговорення актуального на часі питання долучилися заступник голови районної державної адміністрації Олена Лавренко, очільник райкому профспілки працівників освіти Лариса Зима, керівник районного управління Держспоживслужби Ольга Рекіс, керівник ПСП «Щедрий лан» Володимир Бабіцький.

Цього ж дня, відбулися окремі робочі зустрічі керівників органів влади району з батьківським активом, сільськими, селищними головами, керівниками освітніх закладів.

На території Великоолександрівського району функціонує 14 дошкільних навчальних закладів та 16 загальноосвітніх навчальних закладів, із них:  4 навчально-виховні комплекси, 11 загальноосвітніх навчальних закладів  І-ІІІ ступенів, 2 позашкільні навчальні заклади: КЗ «Великоолександрівська дитячо-юнацька спортивна школа», КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» та Великоолександрівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

До 1 класів планується зарахувати 300 дітей – 100% від  плану прийому. До 10 класів планується зарахувати 180 дітей. На поточну дату фактично всі заклади вже готові до прийому учнів.

Особлива  увага цього року приділялася підготовці закладів освіти до роботи  у новому форматі «Нової української  школи». На забезпечення якісної, сучасної та доступної середньої освіти «Нова українська школа» урядовою програмою з державного бюджету місцевим бюджетам виділено кошти для Великоолександрівського району ця сума становила 809,560 тис. грн. Із зазначеної субвенції Великоолександрівський район отримав кошти у повному обсязі, витрачено суму коштів в розмірі    319,897 тис. грн (станом на 01 серпня 2018 року). З місцевих бюджетів дофінансували кошти для забезпечення загальної середньої освіти «Нова українська школа» в обсязі 2603,4 тис. грн, витрачено кошти у сумі 2393,044 тис грн. Із державної субвенції НУШ і місцевих коштів спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів – 1218,7 тис. грн, сучасні меблі – 1001,9 тис. грн, комп’ютерного та мультимедійного обладнання – 1192,3 тис. грн.

Узагальнюючи, заступник керівника району Олена Лавренко відмітила високій рівень підготовки закладів освіти до нового навчального року, подякувала  за активну позицію, виявлену креативність, ініціативність та готовність до співпраці керівникам шкіл та очільникам місцевого самоврядування та закликала гідно включитися в роботу в умовах сучасних освітніх новацій.

Також цього дня були заслухані керівники позашкільних закладів, які відзвітували про готовність охоплення позашкільною освітою, спортивним, творчим, науковим тощо розвитком школярів та дошкільнят району.

За результатами роботи колегії, головою районної державною адміністрацією видані відповідні розпорядження.

Корисні посилання