Відбувся обласний науково-практичний семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів, учителів початкових класів, керівників методичних об’єднань

09.11.2017 08:21:02
Відбувся обласний науково-практичний семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів, учителів початкових класів, керівників методичних об’єднань

Відповідно до плану роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» у жовтні 2017 року на базі академії відбувся обласний науково-практичний семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів, учителів початкових класів, керівників методичних об’єднань з теми «Формування та розвиток пізнавальної активності дошкільників і молодших школярів». У семінарі взяли участь педагоги Білозерського, Високопільського, Великолепетиського, Голопристанського, Каланчацького, Каховського, Новотроїцького, Олешківського, Скадовського районів, міст – Гола Пристань, Каховка, Нова Каховка, Херсон.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Тетяна Вадимівна Киричук, завідувач навчально-методичної лабораторії дошкільної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». У роботі заходу брали участь науково-педагогічні працівники академія та педагоги-практики з обласної творчої авторської майстерні, що працює над актуальною темою «Формування та розвиток пізнавальної активності дошкільників і молодших школярів». Віталія Володимирівна Примакова, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій розкрила тему «Розвиток пізнавальної творчої активності в дітей дошкільного і молодшого шкільного віку». Наталія Михайлівна Галка, учитель початкових класів Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради продемонструвала майстер-клас з теми «Феномен пізнавальної активності як один із найважливіших чинників навчання молодших школярів», під час якого виокремила ефективні шляхи та організаційно-педагогічні умови формування пізнавального інтересу та активності учнів. Оксана Анатоліївна Дзугань, директор Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради доповіла про створення єдиної перспективної системи щодо реалізації питання співпраці між дошкільною та початковою освітою, звернула увагу на спільну роботу вихователів і вчителів початкових класів з розвитку пізнавальної активності дітей.Марія Яцківна Зеленська, учитель початкових класів Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради провела практичне заняття, присвячене умінню педагогів створювати інтегровані курси з теми «Цікавий навколишній світ» для учнів перших класів, а також зазначила про важливість для розвитку сучасної дитини її позитивної самооцінки. Анжела Миколаївна Дереза, методист Генічеського ясел/садка №17 «Теремок» Генічеської районної ради пояснила важливість використання цікавого матеріалу та ігрових прийомів під час навчальних занять для формування пізнавальної сфери дітей старшого дошкільного віку.

Завершився семінар засіданням круглого столу з проблеми «Актуальність упровадження роботи обласної авторської майстерні в практику роботи закладів дошкільної  та загальної середньої освіти району».

Корисні посилання