Відзначили 75-ту річницю визволення Нижньосірогозького району та 74-ту річницю визволення України від нацистських загарбників

26.10.2018 12:47:11
Відзначили 75-ту річницю визволення Нижньосірогозького району та 74-ту річницю визволення України від нацистських загарбників

Уже сімдесят сім років відділяє всіх нас від того страшного дня, коли в кожну українську сім’ю надійшла зловісна звістка про початок великої кровопролитної війни. Безжальне колесо Другої світової війни прокотилося по українській землі, залишивши за собою розруху і безліч людських жертв.

Справжній масштаб цих великих втрат неможливо оцінити. Та навіть всевладний час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні і події. Нам ніколи не забути цієї страшної трагедії. Пам’ятаємо і воєнні дії на території Херсонщини та кожного населеного пункту  рідного Нижньосіроозького району. І зараз, у ці жовтневі дні, згадуємо події, які передували її звільненню від ярма окупації.

Сьогодні, 26 жовтняна центральній площі селища Нижні Сірогози, біля меморіалу «Скорботна мити» відбувся урочистий мітинг з нагоди 75-ї річниці визволення Нижньосірогозького району та 74-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

В урочистостях взяли участь керівництво районної державної адміністрації, районної  та селищної ради, представники трудових колективів підприємств, організацій та установ, учасники АТО та представники районної організації ветеранів війни та праці, діти війни, учнівська молодьта громадськість селища.

Виступаючи перед присутніми голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович привітав всіх зі святом та зазначив, що надзвичайно дорого коштувало визволення від ворога кожного населеного пункту. Тільки у боях за визволення Херсонщини від фашистських загарбників загинуло, померло від ран та зникло безвісти 47 тисяч бійців.Близько тисячі воїнів покоятьсяу нашійсірогозькій землі. Сотні мирних жителів Сірогозщини постраждали від окупації. «Як можна забути ті жахи, що творили нелюди-нацисти!Адже загарбникам, що відступали, було наказано залишити після себе тотально пограбовану, спалену і зруйновану Україну. Страшною  трагедією  стали  для  Херсонщини  роки нацистської  окупації, за час якої, області завдано величезних матеріальних збитків. Та матеріальні збитки ніщо, у порівнянні з людськими життями. За  період окупації Херсонщини було  розстріляно  більше 28 тис.чоловік та вигнано на  примусові  роботи  до  Німеччини майже  37 тис. чоловік.» - сказав Павло Семенович у своїй промові. Особливі слова вдячності звучали до ветеранів,  яким нинішнє й майбутні покоління зобов’язані життям, а наша Держава – своїм існуванням.Нагадав і про героїв: «За героїзм та мужність, проявлені при визволенні Херсонщини 67 воїнів було відзначено високими нагородами,  тисячі були нагороджені бойовими орденами та медалями.59 вихідців з Херсонщини за період війни стали Героями Радянського Союзу. Ми пишаємося своїм земляком, мешканцем села Першопокровка, капітаном Чепуріним Пилипом Федоровичем, якому за героїзм при штурмі Берліна було присвоєно звання Героя Радянського Союзу».

Привітав всіх з визначною датою і голова районної ради Яців Іван Григорович.У своїй промовівін сказав: - "Ця важлива дата – добра нагода вшанувати доблесних оборонців і визволителів у роки Другої світової війни, тих, хто виявляв небувалий героїзм на бойових рубежах, хто відбудовував селище в повоєнні часи. Ні біль кривавих втрат, ні радість великих перемог не забулися за цей час, адже пам’ять про подвиги наших батьків, дідів, братів і сестер та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності – вони вічні ".

Голова районної громадської організації ветеранів війни і праці також привітав всіх зі святом та розповів про історію визволення Нижньосірогозького району, яку йому розповідали очевидці тих подій, з якими він спілкується мало не щодня. Та нажаль, з кожним роком їх залишається все менше. Тож всі уважно слухали виступ голови ветеранської організації.Завершуючи виступ, побажав всім міцного здоров’я, щастя, добробуту, тепла і затишку у власних родинах, миру та злагоди.

Нікого не залишив байдужим виступ місцевого краєзнавця, письменника та дослідника «Книги пам’яті» Безуха Юрій Валентинович, який розповів про останні результати своєї дослідницької діяльності в районі та про нову книгу, яка незабаром вийде з друку.Книга не дарма називається – «Три війни», адже Юрій Валентинович у ній розповідає про хронологію подій та героїв трьох воєн. Звертаючись до молодого покоління, місцевий краєзнавець закликав їх більше спілкуватися із старшим поколінням, розпитувати про історичні події рідного краю.

Працівники районного будинку культури та учні Нижньосірогозької школи показали глядачам зворушливі художні номери.

На завершення заходу, пам’ять про тих, хто боронив наше селище від ворога у роки Другої світової війни, а також  пам’ять співвітчизників, полеглих у боротьбі за честь і свободу України, усіх невинних жертв, чиє життя обірвала війна вшанували хвилиною мовчання  та поклали квіти до меморіалу «Скорботна мати», пам’ятника «Танк», та інших пам’ятних знаків, встановлених на території селища на честь захисників України.

Подвиг воїнів-визволителів нашого краю від ненависного ворога у Другій світовій війні – це приклад мужності і героїзму, яскравий взірець для наслідування представників прийдешніх поколінь.

Щиро вітаємо земляків з 75-тою річницею з Дня визволення нашого району та 74-тою річницею визволення всієї України від фашистських загарбників.

Корисні посилання