В «Асканійському» - жнива

10.07.2017 13:06:35

26 червня в ДПДГ «Асканійське» було зроблено пробний укіс – і на повну силу запрацював жниварський комплекс господарства. Правда, такий небажаний в цю гарячу пору дощ час від часу збивав напругу, але через день-два  вимушеного відпочинку жниварі з іще більшою наполегливістю бралися до роботи, щоб надолужити згаяний час, стежачи за мінливими прогнозами погоди.

-Погода цього року дивує контрастами: удень – нещадна спека, а вночі – незвична прохолода. Зате богара порадувала тугим колосом і високою врожайністю. Головне тепер – якомога швидше зібрати такий гарний урожай, - не приховує втіхи головний агроном сільгосппідприємства Андрій Мельник.

Але перший заступник директора ДПДГ «Асканійське» Олександр Князєв стриманіший за молодого колегу в оцінках, бо  не той хліб, що на полі, а той - що в коморі. Жнивні лани  тут дійсно неозорі, налічують тисячі гектарів, а зернозбиральної техніки – замало: своїх комбайнів – шість, ще три покликали на підмогу.

А от про злагоджений і дружний колектив розповідає залюбки, не шкодуючи добрих слів, бо він того вартий. Упевнено, вже не вперше, за штурвалом степових кораблів комбайнери Павло Борисов, Микола Березич, Ігор Коваленко (на фото), Валерій Місевич , Олег Тарапун. А в молодого механізатора Святозара Дєньчукова – перші в його житті жнива. Від поля до току курсують вантажівки, за кермом яких досвідчені водії Олександр Коновалов, Олександр і Микола Романови, Олександр Чайка (на фото – з помічником комбайнера Василем Карпінченком), Микола Орищенко, Микола Сябрук. Їхня трудова вахта триває до пізнього вечора з коротенькою перервою на обід та вечерю, які їм готують і доставляють на поле працівниці їдальні.

Весь час біля комбайнів головний інженер господарства Максим Смєнов (теж молодий спеціаліст), дбаючи про те, щоб техніка завжди була справна і в роботі.

Н а критому току в довгих, схожих на піщані бархани буртах – вже сотні тонн зібраного ячменю і пшениці. Це – зона турботи завідуючої током Тетяни Маліновської і лаборанта Світлани Негуляєвої (на фото). Проба зерна, взята з кожної вантажівки, відправляється до лабораторії, працівники якої одразу ж роблять його аналіз  і визначають якісні характеристики.

6 липня жниварі «Асканійського» завершили збирання ранніх зернових на богарі і якраз вчасно, бо вночі знову пішов дощ. Тепер настала черга зібрати врожай на зрошенні, де вирощується насіннєвий матеріал, відповідно до спеціалізації господарства.

У науковців теж гаряча пора

Жнивна пора і в науковців Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції. Правда, поле їхньої діяльності – не тисячі гектарів і рахунок ведеться не в тоннах, а кілограмах. Бо це – врожай вирощений на дослідних ділянках, де проходять випробування близько 70 сортів і гібридів сільськогосподарських культур. Співробітники станції, підпорядкованій Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, Катерина Гребенюк і Надія Рєзніченко зібране з кожної ділянки  зерно  прямо на полі фасують у мішки, ретельно  зважують і відправляють для не менш ретельних досліджень до наукової установи. Незважаючи на маленькі обсяги, результатом їхньої праці  стануть нові сорти – з вищою врожайністю і і менш чутливі до хвороб.

Корисні посилання