У 19 селах Білозерського району хворі на гіпертонію можуть придбати ліки за зниженими цінами

02.12.2013 17:03:00

26 листопада в рамках реалізації проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо покращення якості надання медичних послуг населенню, за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Ірини Ляшенко, відбулося засідання районного штабу з виконання заходів по реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

26 листопада в рамках реалізації проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо покращення якості надання медичних послуг населенню, за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Ірини Ляшенко, відбулося засідання районного штабу з виконання заходів по реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Відкриваючи засідання Ірина Ляшенко повідомила, що: «Проблема гіпертонічної хвороби давно вийшла за рамки суто медичної і весь світ визнає її соціальною проблемою, яка впливає на здоров’я суспільства та тривалість життя громадян. Білозерський район не є винятком. Кожна третя людина дорослого віку в нашому районі страждає на гіпертонічну хворобу. З метою зниження смертності від ускладнень серцево-судинних захворювань шляхом доступності ліків для лікування хворих на артеріальну гіпертензію та зменшення фінансового тягаря на хворих в Україні впроваджено реімбурсацію на препарати для лікування гіпертонічної хвороби. Цей проект є однією із соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича і направлений на те, щоб і профілактика, і лікування цієї тяжкої хвороби були доступними громадянам. І наше завдання, щоб кожний пацієнт міг вчасно отримати здешевлені ліки та допомогу лікаря».
Головний лікар КЗ «Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги» Лілія Плахтирь зазначила, що: «Реєстр пацієнтів району налічує 16797 осіб, вперше зареєстровано хворих з підвищеним артеріальним тиском за 9 місяців 2013 року – 1479 осіб. За 2012 рік зареєстровано 148 інсультів і 50 інфарктів, за 2013 рік зареєстровано – 67 інсультів і 29 інфарктів. На території Білозерського району розширена мережа аптечних закладів з реалізації лікарських засобів для лікування хворих на гіпертонічну хворобу за цінами, які підлягають державному регулюванню. На сьогоднішній день   укладені договори-доручення з усіма аптеками та підприємцями, що працюють на території нашого району. У складі підписаних договорів-доручення ще з 12 фельдшерами, що працюють у сільських ФАПах. Це дало змогу отримати здешевленні ліки у 19 селах нашого району».
За підсумками засідання районного штабу вирішено посилити рівень співпраці закладів охорони здоров’я і аптек, активізувати рівень взаємодії «лікар-провізор-паціент» на засадах медичного і фармацевтичного права та на  всіх лікарських дільницях збільшити відвідування медичними працівниками пацієнтів удома. 

Корисні посилання