У Білозерському районі 350 безробітних взяли участь в оплачуваних громадських роботах

12.12.2013 22:02:00

9 грудня 2013 року заступник голови районної державної адміністрації Геннадій Маханько взяв участь у проведенні інформаційного семінару для громадян, які шукають роботу з питання зайнятості населення та стану ринку праці в районі9 грудня 2013 року заступник голови районної державної адміністрації Геннадій Маханько взяв участь у проведенні інформаційного семінару для громадян, які шукають роботу з питання зайнятості населення та стану ринку праці в районі.

Виступаючи перед учасниками семінару Геннадій Маханько відзначив, що: «У Білозерському районі, як і всій державі, реалізуються завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, в першу чергу для найменш захищених на ринку праці категорій. На виконання цих завдань спрямовані зусилля місцевих органів влади, служби зайнятості, з цією метою проводиться сьогоднішній семінар».

Однією із форм реалізації цього завдання є забезпечення осіб, які шукають роботу, тимчасовою роботою, яка відповідає їх кваліфікації або досвіду роботи, збільшує матеріальне забезпечення шукачів роботи, сприяє відновленню трудових навичок та закріпленню на робочому місці. Саме за рахунок тимчасової зайнятості задовольняються і потреби роботодавців у робочій силі. Щороку до цих робіт залучаються громадяни, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Їх силами також проводяться роботи з благоустрою територій сільських, селищної рад. З початку 2013 року  за направленням Білозерського центру зайнятості участь в оплачуваних громадських роботах  взяли 350 осіб. Із них, прийняло участь у громадських роботах 132 особи, на роботах тимчасового характеру 218 осіб.

Під час проведення заходу головний спеціаліст – юрисконсульт  центру зайнятості Антоніна Тищенко надала роз’яснення стосовно Закону України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 1 січня 2013 року. Зокрема, що статус безробітного надається особам у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у центрі зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування. Допомога по безробіттю виплачується з восьмого дня після реєстрації особи в центрі зайнятості, її максимальний розмір тепер не обмежується середньою заробітною платою по регіону і становитиме чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб. Крім того, громадяни віком від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для оплати навчання нової професії або підвищення своєї кваліфікації.

На завершення семінару Геннадій Маханько звернув увагу безробітних на те, що трудові навички, які отримують учасники громадських робіт та робіт тимчасового характеру допомагають їм у майбутньому знайти постійну роботу. Щороку десятки безробітних працевлаштовуються на постійні робочі місця після участі в оплачуваних громадських роботах. Таким чином, громадські роботи стають своєрідним випробувальним терміном, поштовхом до пошуку постійного місця роботи.

Корисні посилання