У Білозерському районі вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

12.12.2014 16:30:00

12 грудня 2014 року в смт Білозерка відбулися урочисті збори з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

12 грудня 2014 року в смт Білозерка відбулися урочисті збори з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Ліквідаторів зі святом привітали голова районної державної адміністрації Віктор Романов, голова районної ради Андрій Донець, голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Ганна Ніколайчук. До пам’ятного знаку ліквідаторам та особам, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС покладено квіти, пам’ять загиблих та померлих вшановано хвилиною мовчання. 
З метою вшанування подвигу ліквідаторів у клубних закладах району проведено зустрічі з очевидцями чорнобильської трагедії «Наша пам’ять жива», години скорботи «Чорнобильська трагедія біль України», вечори-реквієми «Чорнобильські дзвони». В бібліотечних закладах оформлено виставку-роздуми «Терновий вінець Чорнобиля», відкрито книжкові полиці «Чорний птах над Україною», «Дзвони Чорнобиля», уроки пам’яті «Чорний біль твого народу», уроки-реквієми «Чорний птах Чорнобиля», зустріч з чорнобильцями «Нехай в серці не згасне пам’ять», вечори пам’яті «Чорнобиль – пересторога – атом!», організовано показ хронікально-документальних фільмів, присвячених аварії на Чорнобильській АЕС. У загальноосвітніх закладах району проведено години спілкування та уроки пам’яті “Чорнобиль та його наслідки”, районний конкурс на кращий твір за темами: “Пам’ять про Чорнобиль” та “Мій земляк – герой Чорнобиля” та інші тематичні заходи.
Довідка 
У 2001 році в районі було зареєстровано районну громадську організацію “Союз Чорнобиль України”. Районною державною адміністрацією щорічно передбачаються в районному бюджеті та виділяються кошти на підтримку діяльності цієї громадської організації. Так, на 2014 рік передбачено 20 тис. гривень, фінансування здійснюється вчасно, згідно планових призначень. Станом на 01 грудня 2014 року в районі на обліку перебуває 397 осіб, які мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із них: дітей – 99 осіб; 1 категорії – 40 осіб; 2 категорії – 112 осіб; 3 категорії – 133 особи. 
У 2014 році на пільгове зубопротезування та надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи профінансовано 33 тис. грн, 142 громадянам призначено і виплачено компенсацію на продукти харчування на суму 347 тис. грн, за рахунок коштів державного бюджету отримали путівки на санаторно-курортне оздоровлення 15 дорослих та 4 дитини, 131 громадянам призначено щорічну допомогу на оздоровлення на суму 12,6 тис. грн, на 12 тис. грн нараховано компенсацію за додаткову відпустку, на 26,2 тис. грн сім’ям з дітьми нараховано компенсацію на продукти харчування за потерпілих дітей, відшкодовано за пільговий проїзд на суму 0,8 тис. грн.

Корисні посилання