У Білозерському районі функціонують гуртки для розвитку творчих здібностей дітей

27.03.2013 20:06:00

У Білозерському районі на засіданні колегії Білозерської районної державної адміністрації розглядалось питання про стан реалізації в районі нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», за допомогою гуртків для розвитку творчих здібностей дітей

3306 дітей у Білозерському районі охоплено позашкільною освітою. Така цифра була озвучена 27 березня 2013 на засіданні колегії Білозерської районної державної адміністрації, яка пройшла під головуванням голови Білозерської районної державної адміністрації Валерія Поддубного та за участі заступника начальника управління з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації Костянтина Філенка.
Основне питання, яке розглядалося  – стан реалізації в районі нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України». Зокрема, щодо функціонування дошкільної та позашкільної освіти в районі, оздоровлення дітей, облаштування спортивних майданчиків, забезпечення умов для навчання та виховання дітей з обмеженими можливостями та інші.
 
Особлива увага акцентувалася на розвитку творчих здібностей дітей. Як було зазначено доповідачем, з цією метою в районі функціонують 5 позашкільних закладів – районний центр творчості дітей та юнацтва, районна станція юних натуралістів, районна станція юних техніків, районна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, районна Мала академія наук учнівської молоді. Всього позашкільною освітою охоплено 3306 вихованців у 246 гуртках, що становить 53,4% від загальної кількості учнів району.
Мережа філій позашкільних навчальних закладів у сільській місцевості залишається стабільною.
– філії Білозерського районного центру творчості дітей та юнацтва працюють на базі 14 шкіл;
– Білозерської районної станції юних натуралістів – на базі 5 шкіл;
– Білозерської районної станції юних техніків – на базі 7 шкіл;
– Білозерської районної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи – на базі 9 шкіл.
Планується розширення мережі позашкільних навчальних закладів на базах загальноосвітніх шкіл і координації діяльності з сільськими культосвітніми установами підвищення рівня охоплення учнівської молоді позашкільною освітою до 70,0%.
У 2011 році було створено п’ятий позашкільний навчальний заклад району – комунальний заклад «Районна Мала академія наук учнівської молоді Білозерської районної ради Херсонської області».
На роботу Малої академії наук виділено 45,5 годин, працює 16 секцій по 8 відділенням в 11 загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, районній центральній бібліотеці та Херсонському національному технічному університеті. Загальна кількість слухачів Малої академії наук становить 228 чол., вчителів-консультантів – 20 чол.
З метою стимулювання учнівської молоді прийнята районна цільова програма роботи з обдарованою молоддю на 2011-2015 роки відповідно до якої переможцям та призерам олімпіад, конкурсів, змагань виплачуються грошові винагороди за рахунок коштів районного бюджету.
Також на засіданні колегії були розглянуті питання організації роботи у здійсненні заходів із  санітарної очистки та благоустрою населених пунктів району та про стан роботи щодо реалізації молодіжної політики, співпраці з молодіжними громадськими організаціями району.
В роботі колегії взяли участь депутат обласної ради, голова громадської ради при районній державній адміністрації Анатолій Луценко, заступники голови районної державної адміністрації, керівники управлінь, відділів районної державної адміністрації, керівники районних установ, селищний та сільські голови, всього близько 50 чоловік.
За підсумками розгляду питань прийнятті відповідні доручення голови районної державної адміністрації.

Корисні посилання