На Білозерщині звернули увагу на зменшення кількості офіційних працівників

27.02.2013 20:00:00

Кількість земель району постійна, а офіційних працівників стає все менше. Значить, є тіньова зайнятість, адже землю не зможе обробити менша кількість людей.На Білозерщині звернули увагу на зменшення кількості офіційних працівників: кількість земель району постійна, а офіційних працівників стає все менше. Значить, є тіньова зайнятість, адже землю не зможе обробити менша кількість людей. Минулий рік для сільгосппідприємств району був кризовим, усі вони зменшили виробництво валової продукції, це стало причиною втрати робочих місць. На жаль, працівники, які залишають господарство, вже ніколи туди не повертаються.

Сільському господарству відводиться провідна роль у формуванні виробничої структури Білозерського району, тому однією з форм зайнятості населення є тимчасова робота, зумовлена сезонним характером сільськогосподарського виробництва. Люди продовжують працювати, але вже без офіційного оформлення і сплати єдиного внеску, позбавляючи себе страхового стажу, необхідного для нарахування пенсії.

Роботодавці після завершення сезону звільняють людей. Якщо трудові відносини з ними були офіційно оформлені, то колишні  працівники можуть стати на облік у центр зайнятості і отримувати допомогу.

Офіційно рівень безробіття у Білозерському районі найнижчий в області, вільних робочих місць дуже мало. Виходом для певної частини населення стає тимчасова, на півроку, робота. Але вона потребує правильного оформлення, що гарантуватиме соціальний захист працівнику.

Нагадаємо, що минулої п’ятниці в районній державній адміністрації, за участі голови районної державної адміністрації Валерія Поддубного, пройшло засідання за «круглим столом» на тему: «Організація громадських, тимчасових та сезонних робіт як метод соціальної підтримки населення». У його роботі взяли участь представники громадських організацій, підприємств району, податкової інспекції, управління Пенсійного фонду, сільські голови, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

У районі діє програма зайнятості населення, яка передбачає створення нових робочих місць. Упродовж минулого року за рахунок усіх джерел фінансування для працевлаштування незайнятого населення суб’єктами господарювання різної форми власності створено 846 нових робочих місць. Серед них найбільша кількість в оптовій і роздрібній торгівлі – 365, сільському господарстві – 251. Серед підприємств найбільше робочих місць утворено ПАТ «Чорнобаївське» в результаті будівництва птахофабрики у Східному. Водночас у районі ліквідовано 711 робочих місць, із них 455 – фізичними особами-підприємцями. Суб’єкти господарювання пояснюють це перенасиченістю ринку збуту товарів, високою конкуренцією і великою соціальною навантаженістю (обов’язок сплачувати страхові внески, податкові платежі). Сільські голови, як ніхто інший, обізнані із ситуацією з працевлаштуванням, і можуть вплинути на цей процес.

За підсумками роботи «круглого столу» запропоновано поглибити співпрацю служби зайнятості і сільських рад шляхом виїздів на їх території. Сільським головам доручено організовувати зустрічі представників районних служб з усіма зацікавленими фізичними і юридичними особами. Перший такий виїзд запланований у с.Токарівку.

Корисні посилання