У Білозерському районі обговорили питання економічного та соціально-культурного розвитку

31.05.2013 23:39:00

Заступник голови районної державної адміністрації Геннадій Маханько на засіданні громадської ради проінформував присутніх про виконання в районі програми економічного, соціального та культурного розвитку та реалізацію Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки

Заступник голови районної державної адміністрації Геннадій Маханько на засіданні громадської ради, яке відбулась 30 травня 2013 року в смт Білозерка під головуванням Анатолія Луценка, проінформував присутніх про виконання в районі програми економічного, соціального та культурного розвитку та реалізацію Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. 
Виконання даної Державної програми забезпечить прискорення розвитку пріоритетних галузей національної економіки, сприятиме позитивним структурним зрушенням в економіці, диверсифікації та зниженню енергоємності виробництва. Активізація розвитку національної економіки сприятиме підвищенню соціальних стандартів та рівня добробуту громадян, збільшенню кількості робочих місць.
Про реформування медичної галузі в районі, зокрема, створення інституту сімейного лікаря та мережі амбулаторій сімейної медицини проінформувала присутніх головний лікар КЗ «Білозерський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лілія Плахтирь. Доповідач відзначила, що з метою реалізації Загальнодержавної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, забезпечення доступності і якості первинної медико-санітарної допомоги населенню в Білозерському районі вже створено комунальний заклад «Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги». 
До складу Центру увійшли 1 лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини з денним стаціонаром, 4 лікарських амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 4 лікарських амбулаторії, 15 фельдшерсько-акушерських пункти, 15 фельдшерських пунктів. Діяльність центру сприятиме підвищенню рівня та якості медичного обслуговування населення, допоможе впровадити нові підходи до організації роботи закладів охорони здоров’я району. Планується реформування ряду ФАПів в лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Основною проблемою залишається кадрове забезпечення медичних закладів та дооснащення їх спеціальним обладнанням.
Завідувач сектору з питань внутрішньої та інформаційної політики райдержадміністрації Андрій Незбай проінформував присутніх про підтримку місцевих засобів масової інформації та забезпечення свободи слова в районі. Так, відповідно до районної програми підтримки місцевих засобів масової інформації на 2013-2014 роки, у районному бюджеті на 2013 рік на фінансування районної газети «Придніпровська зірка» передбачені кошти у розмірі 100 тис. грн, фінансування здійснюється згідно планових призначень.
Районною державною адміністрацією з метою забезпечення прозорості роботи перед громадськістю розроблено порядок інформування жителів району про роботу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у районній газеті «Придніпровська зірка» та укладено угоду між районною державною адміністрацією та районною газетою «Придніпровська зірка» про порядок висвітлення діяльності районної державної адміністрації та щодо гарантій невтручання у редакційну політику громадсько-політичної газети Білозерського району «Придніпровська зірка». 
З метою висвітлення діяльності районної ради та органів виконавчої влади району в районній газеті «Придніпровська зірка» започатковано відповідні тематичні рубрики «У районній раді», «У райдержадміністрації», «У територіальних громадах», «Пенсійний фонд інформує», «Центр зайнятості повідомляє», «Податкова служба пояснює» та інші.
Члени громадської ради взяли активну участь у обговоренні питань порядку денного, а також порушили питання щодо вирішення актуальних проблем району: збільшення робочих місць, своєчасність виплати відпускних освітянам, функціонування управління Держказначейства, вирішення кадрової проблеми з лікарями, функціонування Чорнобаївської амбулаторії, введення страхової медицини, збільшення накладу районної газети «Придніпровська зірка» та інші.
Наприкінці зустрічі заступник голови районної державної адміністрації Геннадій Маханько подякував членам громадської ради за плідну роботу та зазначив, що всі пропозиції громадськості будуть враховані у подальшій роботі районної державної адміністрації та запросив присутніх і надалі працювати над розвитком району та покращенням добробуту жителів району.

Корисні посилання