У Білозерському районі проведено семінар з питання створення та діяльності органів самоорганізації населення

18.11.2013 16:45:00

13 листопада у Білозерській районній державній адміністрації за участі Ресурсного Центру для органів самоорганізації громад Херсонської області проведено семінар-навчання з питання створення та діяльності органів самоорганізації населення (ОСН) для громадської ради при районній державній адміністрації, громадських організацій, керівників органів місцевого самоврядування району

13 листопада у Білозерській районній державній адміністрації за участі Ресурсного Центру для органів самоорганізації громад Херсонської області проведено семінар-навчання з питання створення та діяльності органів самоорганізації населення (ОСН) для громадської ради при районній державній адміністрації, громадських організацій, керівників органів місцевого самоврядування району.

На початку семінару-навчання перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Ляшенко наголосила, що: «Згідно з діючим законодавством ОСН наділені статусом самостійного суб’єкта місцевого самоврядування, що дає змогу вирішувати питання соціального, економічного та культурного життя громадян. ОСН відображають рівень демократизації на місцевому рівні й у державі зокрема. Досвід демократизації українського суспільства підтверджує, що демократія бере початок «знизу», тобто з особистої участі громадян у розв’язанні конкретних життєвих питань, котрі безпосередньо стосуються умов їхнього життя. Президент України наголошує на питанні розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики. Зважаючи на це, я вважаю,  що сьогоднішній семінар буде корисним для всіх присутніх».
В ході семінару керівник Ресурсного Центру для органів самоорганізації громад Херсонської області Олександр Мошнягул ознайомив присутніх з сутністю ОСН, значенням самоорганізації населення для розвитку громад області. Олександр Токаленко, юрист, керівник юридичної громадської приймальні зупинився на питанні створення ОСН, їх повноваженнях, практичних питаннях реалізації. Володимир Макуха, керівник ХМГО «За майбутнє Херсону», депутат Херсонської міської ради 4 скликання проінформував присутніх про значення ОСН в контексті Концепції реформування місцевого самоврядування в Україні.
«Учасники семінару збагатилися практичними знаннями щодо створення та функціонування  органів самоорганізації населення, які беззаперечно повинні  стати добрим поштовхом для розвитку громадянського суспільства в територіальних громадах району», – підвела підсумки семінару перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Ляшенко.
Після семінару-навчання також було проведено засідання громадської ради при районній державній адміністрації з питання внесення пропозицій до проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2014 рік та розглянуті інші питання порядку денного.

Корисні посилання