У Білозерському районі змагалися юні інспектори руху та рятувальники-пожежники

12.04.2013 22:54:00

У Білозерському районі змагалися юні інспектори руху та рятувальники-пожежники

Стадіон «Харчовик» в смт Білозерка 11 квітня 2013 року став місцем для проведення змагань Юних інспекторів руху та Дружин юних рятувальників-пожежників, які організували районна державна адміністрація, районні підрозділи Державної служби з питань надзвичайних ситуацій та Державної автомобільної інспекції. На змагання прибули команди з 22 навчальних закладів району.
Метою зазначеного заходу була популяризація серед дітей та молоді здорового і безпечного способу життя; формування свідомого і відповідального ставлення до питань особистої та колективної безпеки; залучення дітей та молоді до занять прикладними видами спорту, які спрямовані на підготовку людини до дій у надзвичайних ситуаціях, надання само- та взаємодопомоги; навчання їх безпечної поведінки на вулицях та автошляхах, військово-патріотичне виховання молоді, пропаганда професії рятувальника-пожежника та інспектора ДАІ; розвиток та прояв особистих творчих здібностей. 
Змагання відбувались наближено до реальних умов з використанням рятувальної техніки та засобів самозахисту. Юні рятувальники-пожежники розповідали про небезпеку пожеж, способах їх ліквідації та правилах поводження в небезпечній ситуації, долали смугу перешкод, під’єднували пожежні шланги до пожежних автомобілів та інше. Юні інспектори руху показували знання правил дорожнього руху, жестів регулювальника, демонстрували навички безпечного керування велосипедом, надання першої медичної допомоги потерпілим після аварії, проводили роз’яснювальну роботу щодо безпечної поведінки на вулицях тощо.
Журі, до складу якого входили представники Державної служби з питань надзвичайних ситуацій та Державної автомобільної інспекції, визначили переможців змагань. Серед Дружин юних рятувальників-пожежників І місце посіла команда Томинобалківської ЗОШ, а серед Юних інспекторів руху – команда Білозерської ЗОШ №1. Переможці були нагороджені грамотами та заохочувальними призами. А найважливіше, що вдалося виконати основні завдання змагань, а саме: дати поштовх до формування громадської свідомості і громадянської позиції підростаючого покоління щодо власної безпеки, залучити дітей до роботи із запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям, правилам безпечного поводження на вулицях.

Корисні посилання