У Білозерському районі до сімейних форм виховання влаштовано 150 дітей-сиріт

17.04.2013 22:09:00

У рамках нових соціальних ініціатив Президента України “Діти – майбутнє України” у Білозерському районі до сімейних форм виховання влаштовано 150 дітей-сиріт, тобто 76,5%

У Білозерському районі до сімейних форм виховання влаштовано 150 дітей-сиріт, тобто 76,5%. За формами влаштування 121 дитина проживає в сім’ях опікунів, що становить 61,7% від загальної кількості (196), 29 дітей (14,8%) виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.
  
З метою здійснення контролю за умовами проживання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, усиновлені, влаштовані під опіку до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, вжиття заходів щодо захисту їх прав та інтересів, службою у справах дітей з початку 2013 року проведено перевірки умов проживання 16 дітей вказаних категорій.
У 2013 році в районі посиротіло 6 дітей, з метою захисту їх прав службою у справах дітей влаштовано: під опіку – 3 дитини, тимчасово у сім’ю родичів – 2 дитини, перебуває в інтернатному закладі – 1 дитина. В районі функціонує 3 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 18 дітей та 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 9 дітей.
Нагадаємо, що нові соціальні ініціативи Президента України “Діти – майбутнє України” передбачають створення сімейного затишку для дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування шляхом зменшення кількість дітей в будинках-інтернатах за рахунок сімейних форм виховання. Відповідно до законодавства такими формами є усиновлення, опіка та піклування, дитячий будинок сімейного типу, прийомна сім’я.

Корисні посилання