У Білозерському районі виділили 14 га землі для будівництва сонячної елктростанції

25.12.2013 18:10:00

25 грудня 2013 року в смт Білозерка відбулася нарада, на якій підведено підсумки реалізації у 2013 році в районі проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо впровадження екологічних альтернативних джерел енергії

25 грудня 2013 року в смт Білозерка під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Ірини Ляшенко відбулася нарада, на якій підведено підсумки реалізації у 2013 році в районі проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо впровадження екологічних альтернативних джерел енергії.
«З метою реалізації даного доручення Президента України на території Киселівської сільської ради ТОВ «АЛЬТАІР ЕНЕРДЖІ» виділено земельну ділянку площею 14,0 га для будівництва сонячної електростанції, на сьогодні проводиться робота по оформленню відповідних документів. У Білозерському дитячому садку №2 встановлено піролізний котел та розробляється проект на встановлення такого котла у Білозерському дитячому садку №4. За кошти благодійної організації «Крона» (55,0 тис. грн) та сільської ради (44,662 тис. грн) встановлено геліоколектори у дитячому садку с.Станіслав», – повідомила перший заступник голови райдержадміністрації. 
Одним із планів на наступний рік – є встановлення теплового насосу у Олександрівському дитячому садку, вартість проекту складає 240 тис. грн. Для виконання робіт з бюджету сільської ради вже виділено 10 тис. грн, з районного бюджету – 15 тис. грн, з обласного бюджету – 45 тис. грн та 170 тис. грн будуть залучені кошти Королівства Норвегії. 
Довідка 
Тепловий насос використовує сонячну енергію, накопичену в землі, грунтових водах і повітрі. Це невичерпне джерело енергії, яке безоплатно знаходиться в нашому розпорядженні. Теплові насоси переносять теплову енергію довкілля із зони низьких температур в зону високих температур. Найпоширенішим способом відбору тепла є забір тепла землі за допомогою грунтового зонда. Цей спосіб економить площу і дає рівномірну кількість тепла круглий рік.

Корисні посилання