У бібліотеках Білозерщини оформили виставку «Терновий вінець Чорнобиля»

27.04.2013 00:20:00

У бібліотечних закладах Білозерського району оформлено виставку-роздуми «Терновий вінець Чорнобиля», відкрито книжкову полицю «Дзвони Чорнобиля», проведено уроки пам’яті «Чорний біль твого народу»

У бібліотечних закладах Білозерського району оформлено виставку-роздуми «Терновий вінець Чорнобиля», відкрито книжкову полицю «Дзвони Чорнобиля», проведено уроки пам’яті «Чорний біль твого народу», уроки-реквієми «Чорний птах Чорнобиля», зустріч з чорнобильцями «Нехай в серці не згасне пам’ять», вечори пам’яті «Чорнобиль – пересторога-атом!», організовано показ хронікально-документальних фільмів присвячених роковинам аварії на Чорнобильській АЕС. У клубних та освітніх закладах району проведено зустрічі з очевидцями чорнобильської трагедії «Наша пам’ять жива», години скорботи «Чорнобильська трагедія біль України», вечори-реквієми «Чорнобильські дзвони». 
В Іоанно-Предтеченському храмі смт Білозерка проведено панахиду за загиблими та померлими ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. За рахунок коштів районного бюджету проведено поминальний обід.
З початку року у Білозерському районі обстежено матеріально-побутові умови проживання 59 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 167 громадянам призначено і виплачено компенсацію на продукти харчування на суму 93,7 тис. грн,  135 громадянам призначено щорічну допомогу на оздоровлення на суму 12,9 тис. грн, нараховано компенсацій за медикаменти за пільговими рецептами на суму 5,7 тис. грн, 2 громадянам нараховано компенсацію за додаткову відпустку на суму 4,0 тис. грн, сім’ям з дітьми нараховано компенсацію на продукти харчування за потерпілих дітей на суму 7,4 тис. грн.
Щороку в районі проводяться заходи до Дня ліквідатора та роковин Чорнобильської катастрофи, залучаються кошти місцевих бюджетів та приватних підприємців для надання матеріальної допомоги в грошовому та натуральному еквіваленті. Районна громадська організація “Союз Чорнобиль України” забезпечена приміщенням, у 2012 році на фінансування громадської організації з місцевого бюджету виділено 17,0 тис. грн, у І кварталі 2013 року – 10,0 тис. грн.
 
Нагадаємо, що 26 квітня 2013 року в смт Білозерка за участі голови районної державної адміністрації Валерія Поддубного, голови районної ради Євгенії Романової, учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представників трудових колективів, громадськості райцентру відбувся мітинг-реквієм «Трагедія довжиною в безкрайність» присвячені 27-роковинам аварії на Чорнобильській АЕС та покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим і померлим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Корисні посилання