В дитячій обласній лікарні проведено акцію «Життю – так! Смерті від ДТП на автошляхах України – ні!»

17.11.2016 15:07:50
В дитячій обласній лікарні проведено акцію «Життю – так! Смерті від ДТП на автошляхах України – ні!»

У рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, за ініціативи МОЗ України, за участю МВС України та інших міністерств і відомств з 14 по 20 листопада 2016 року в нашій державі проводиться другий етап Тижня безпеки дорожнього руху. Він покликаний покращити обізнаність населення щодо безпеки на дорозі, сприяти попередженню дорожньо-транспортного травматизму і медичного забезпечення безпеки дорожнього руху.

Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня не залишилась осторонь проблеми травматизму та смертності на дорогах. 17 листопада співробітники закладу організували акцію «Життю – так! Смерті від ДТП на автошляхах України – ні!». В ході акції під керівництвом головного лікаря Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Інни Холодняк медичні працівники з листівками та плакатами вийшли на проїзну частину дороги і закликали водіїв та пішоходів подбати про безпеку на дорогах.

За словами головного позаштатного ортопеда-травматолога Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Володимира Гаркуші, значна кількість ДТП на дорогах – це соціальна проблема, яка для свого вирішення потребує державної програми та злагоджених дій влади і суспільства.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«З початку 2016 року в Херсоні відбулось близько 70 ДТП за участю дітей. До травмпункту дитячої обласної лікарні з переломами доставлено майже 30 осіб», – зазначив він.

Щороку в світі в результаті дорожньо-транспортних пригод помирає більше 186 тис. дітей. В Україні згідно з даними Міністерства внутрішніх справ щороку гине 200-250 дітей. ДТП відносяться до чотирьох найпоширеніших причин смерті дітей у віці старше 5 років.

Серед дітей, що втратили життя внаслідок ДТП, 36% знаходились в автомобілях, 38% – були пішоходами.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Більшість з цих випадків можна попередити. Достатньо водіям контролювати швидкість, дотримуватись правил дорожнього руху, не сідати за кермо в стані сп`яніння, пасажирам – використовувати спеціальні сидіння для перевезення дітей, тощо. Далеко не останню роль відіграє якість дорожнього покриття.

 

Корисні посилання