В Херсонському обласному художньому музеї розпочато підготовку до "Великої реставрації"

10.11.2021 11:15:50
В Херсонському обласному художньому музеї розпочато підготовку до "Великої реставрації"

Голова обласної державної адміністрації Геннадій Лагута побував на об’єктах, які ввійшли до переліку національної програми Президента України «Велике будівництво», зокрема відвідав Херсонський обласний художній музей ім. О.О. Шовкуненка з метою огляду приміщення. Наразі музей готують до реставраційних робіт. 70% експозиційних площ будівлі знаходяться в ремонтному стані та закриті для відвідування.

Херсонський обласний художній музей ім. О.О.Шовкуненка - один із тих, що може стати справді вагомим культурним, туристичним магнітом всього Півдня. Адже в музеї зберігається унікальна художня колекція, яка нараховує понад 13 000 експонатів та охоплює географічно мистецтво не лише України, а й всіх країн Європи, Балтії, Середньої Азії, Кавказу, Америки, Далекого Сходу.

Реалізація даного проєкту передбачена у Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021 – 2027 років. Завдяки реставрації музейного приміщення ми зможемо подбати про збереження надбання українського народу – пам’ятника історії, архітектури та містобудування Херсону початку ХХ ст.

Також реставрація надасть можливість створити належні умови зберігання колекції шляхом встановлення сучасного обладнання, здійснити благоустрій музейного подвір’я та подбати про безбар’єність для поціновувачів мистецтва, які мають обмежені фізичні можливості.

 Корисні посилання