У Каховці на виставці, присвяченій 22-й річниці Незалежності України розміщено 24 архівних документи

21.08.2013 21:11:00

У фойє Каховської міської ради на виставці «До 22-ї річниці Незалежності України. Заради вільного національного життя» розміщено 24 архівних документи

Напередодні державного свята у фойе Каховської міської ради було відкрито виставку цікавих архівних документів «До 22-ї річниці Незалежності України. Заради вільного національного життя». На двох стендах розміщено 24 документи, які засвідчують складний шлях України в боротьбі за незалежність. Більшу частину документів надано Державним архівом Херсонської області, оригінали трьох документів зберігаються в центральних архівах держави. 
Першими відвідувачами виставки були, звичайно, державні службовці та молодь м. Каховки. Їм цікаво було ознайомитися з документами 1918-1919 років про прийняття обітниці на вірність Українській Державі для урядовців на державній службі та вимога обов’язкового знання службовцями державної мови. Великий інтерес викликала карта Херсонщини з позначенням військових формувань, які діяли тут у 1917-1920 роках та герби України за ці роки. З архівних документів також можна довідатися про введення в обіг гривні з січня 1919 року та взаємодії на цій підставі між ощадбанками України та Росії.
Також на виставці представлені документи більш пізніх подій, таких як: рішення Каховського міськвиконкому у 1991 році про проведення мітингу, присвяченого проголошенню Української держави, та рішення про тимчасове припинення діяльності міського комітету Компартії України. Всі представлені в експозиції документи – точні цифрові копії архівних фотографій, справ та записів – відображають події на Херсонщині та у Каховці у період становлення незалежності України. Виставка працюватиме до 30 серпня 2013 року для ознайомлення якомога більшої кількості бажаючих.

Корисні посилання