У Каховці створюють умови для здобуття дітьми дошкільної освіти

27.09.2013 22:25:00

В місті Каховка ведеться систематична робота по створенню умов для здобуття дітьми дошкільної освіти: забезпечено обстеження мікрорайонів, зроблено банк даних дітей 5-річок

В місті Каховка ведеться систематична робота по створенню умов для здобуття дітьми дошкільної освіти: забезпечено обстеження мікрорайонів, зроблено банк даних дітей 5-річок. Згідно обстеження 403 дитини 2008 року проживає в місті Каховці, з них – 367 відвідує ДНЗ, що становить 91%. Для дітей, що не відвідують дошкільний заклад, організовано соціально-педагогічний патронат. Підготовка дітей 5-річного віку планується за відповідними нормативними документами МОНУ та програмою «Впевнений старт». Працюють підготовчі групи, «Школи майбутнього першокласника», при ЗОШ. Визначені форми роботи забезпечують 100% охоплення дітей 5-річного віку в здобутті дошкільної освіти.
24 вересня на базі ЗОШ №6 м.Каховки відбулася Рада з освіти керівників відділу освіти Каховської міської ради, спікером якої був заступник міського голови Віталій Чернявський, її учасники: спеціалісти та методисти відділу освіти, директори шкіл, позашкільних навчальних закладів та завідувачі  дошкільних навчальних закладів. 
Під час розгляду питань повістки денної особлива увага була приділена розвитку дошкільної освіти міста в світлі реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти та розширення мережі дошкільних навчальних закладів. Віталій Чернявський наголосив на тому, що Президентом України Віктором Януковичем поставлено завдання протягом 2013-2014 року розширити мережу дошкільних навчальних закладів, що дасть можливість забезпечити місцями 85% дошкільнят, які відповідатимуть європейським стандартам. Розвиток дошкільної освіти сприятиме соціалізації дітей, їх повноцінній підготовці до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю. Методист міського методичного кабінету з питань дошкільної освіти доповіла, що організація роботи в ДНЗ у 2013-2014 навчальному році направлена на вирішення ключових завдань одне з яких – максимальне охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг.
Розвиток дошкільної освіти сприяє соціалізації дітей, їх підготовці до навчання у школі. До послуг батьків та дітей функціонує 8 дошкільних закладів (54 групи) різних типів, в яких виховується 1410 дітей. Суттєво покращилися умови для розвитку дітей. Тільки в цьому році, на укріплення матеріально-технічної бази з міського бюджету закладено 770,84 тис. грн. 
Конкретними результатами роботи можна вважати створення належних умов для здобуття дошкільної освіти: за три роки відкрито три додаткові групи (2010 рік), виведено два 1-х класи та замінено на групи (2011-2012 років). Проаналізувавши систему роботи щодо охоплення дітей, розширення мережі дошкільної освіти, рада з освіти вирішила продовжити роботу у даному напрямку задля задоволення потреб громади міста Каховки з охоплення дітей всіма формами дошкільної освіти та різнобічного розвитку кожної дитини.

Корисні посилання