В Каланчацькій районній державній адміністрації відбулася нарада за участю Мирненського селищного голови, секретаря Каланчацької селищної ради, сільських голів району

11.04.2016 14:01:04
В Каланчацькій районній державній адміністрації відбулася нарада за участю Мирненського селищного голови, секретаря Каланчацької селищної ради, сільських голів району

05 квітня 2016 року при голові Каланчацької районної державної адміністрації відбулася нарада за участю Мирненського селищного голови, секретаря Каланчацької селищної ради, сільських голів району.  

Під час зустрічі було обговорено питання:

  1. Про добровільне об’єднання територіальних громад.
  2. Про пільгове перевезення громадян.
  3. Щодо проведення у районі Всеукраїнського місячника Червоного Хреста під гаслом «Там, де потрібна допомога – 2016. Приєднуйся до руху Червоного Хреста».
  4. Про проведення на території району щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів.

Під час зустрічі голова районної державної адміністрації Ганна Загорулько акцентувала увагу присутніх на тому, що в умовах формування нової системи територіальної організації влади головним результатом буде спільний пошук шляхів вирішення існуючих проблем, а не намагання від них відхреститися. На жаль чинне законодавство не встигає за реформами, а тому, саме за громадами залишається ініціатива змінювати нормативно-правові акти, пропонувати ефективні моделі управління, а завдання державних органів влади їм в цьому допомогти.

Учасники зібрання висловили різні думки та пропозиції щодо об’єднання територіальної громади.

Так, на думку голови Хорлівської сільської ради Олега Лебідя, на сьогоднішній день відсутні критерії успішності таких об’єднань. Необхідно вивчити досвід об’єднань в інших радах, а тоді вже приймати рішення про об’єднання, тому на даний час його територіальна громада не згодна на об’єднання з іншою.

На сьогоднішній день готові об’єднатися лише Каланчацька селищна, Новопавлівська, Привільська, Роздольненська, Гаврилівська, Новокиївська сільські ради Каланчацького району.

Враховуючи те, що спроможною територіальною громадою є така громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених законодавством, в інтересах жителів громади присутніми було прийнято рішення делегувати на засідання відповідної наради при обласній державній адміністрації секретаря Каланчацької селищної ради Світлану Харченко та Новопавлівського сільського голову Віктора Трубу, а 14 квітня 2016 року провести повторне засідання, на якому прийняти рішення про подальші дії в даному напрямку.

Переходячи до розгляду другого питання, Ганна Загорулько зазначила, що питання перевезення пільгових категорій громадян та компенсація за це перевезення є однією із найпроблемніших питань сьогодення. Цієї весни воно стало особливо гостро – власники маршрутів (на території району здійснює діяльність три перевізника: ТОВ СП «Ямак», ПАТ «Цюрупинськ-автотранс» та ТОВ «Каланчацьке АТП-16549») відмовляються безкоштовно перевозити пасажирів.

Заступник голови райдержадміністрації Ольга Шендрик додала: «З 01 січня 2016 року надання пільг окремим категоріям громадян та фінансування втрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, адже Законом України «Про Держбюджет України на 2016 рік» відповідні видатки не передбачені. Питання компенсації перевізникам втрат від перевезень пільгових категорій громадян необхідно вирішувати за рахунок місцевих бюджетів, а тому постала потреба визначитися з механізмом його реалізації».

Голова районної державної адміністрації Ганна Загорулько звернула увагу присутніх на тому, що не зважаючи на припинення фінансування з державного бюджету, до тих пір, поки не запрацює новий механізм відшкодування, підвезення пільгових категорій громадян не можна зупиняти.

Варто зазначити, що перевізники забезпечуватимуть перевезення пільгових категорій громадян на маршрутах загального користування відповідно до встановленої кількості пільгових місць до 28 квітня 2016 року. На далі, з метою забезпечення безперервного надання даного виду пільг, районній державній адміністрації необхідно розробити та затвердити відповідну програму. Сільські та селищні голови при цьому також повинні долучитися до вирішення даного питання.

З проханням не бути осторонь і долучитися до проведення у районі Всеукраїнського місячника Червоного Хреста під гаслом «Там, де потрібна допомога – 2016. Приєднуйся до руху Червоного Хреста» звернулася до присутніх голова районної громадської організації Червоного Хреста України Тетяна Петруненко.

Проведення у квітні-травні щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» стало доброю традицією, що відображає активну життєву позицію і прагнення не на словах, а на ділі дбати про благоустрій та чистоту навколишнього середовища. При обговоренні останнього у порядку денному питання, присутні були єдині у своєму рішенні підтримати акцію та об’єднатись навколо реалізації даної ідеї.

Корисні посилання