У Каланчацькому районі обговорили покращення якості надання медичних послуг

29.11.2013 18:40:00

Днями відбулася зустріч керівництва Каланчацької центральної районної лікарні з громадою с.Червоний Чабан щодо обговорення покращення якості надання медичних послуг населенню у рамках проекту «Територія здоров’я»

Днями відбулася зустріч керівництва Каланчацької центральної районної лікарні з громадою с.Червоний Чабан щодо обговорення покращення якості надання медичних послуг населенню у рамках проекту «Територія здоров’я». Головний лікар центральної районної лікарні Ігор Жар поінформував присутніх про те, що у 2013 році основні зусилля лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я району були спрямовані на збереження і поліпшення здоров’я населення; поліпшення доступності та якості надання медичної допомоги населенню; забезпечення пріоритетного розвитку первинної медико-санітарної допомоги; посилення заходів щодо попередження захворювань, активізацію пропаганди серед населення здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я; підвищення рівня медичного обслуговування людей похилого віку, мешканців села та ін.
На виконання завдань Президента України щодо покращення якості надання медичних послуг населенню, особливо у сільській місцевості, за ініціативи адміністрації ЦРЛ, рішенням ХХV сесії районної ради шостого скликання від 25 грудня 2012 року було реорганізовано Новоолександрівський, Олександрівський, Гаврилівський та Роздольненський ФАПи в лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Рішенням ХХVІІІ сесії шостого скликання від 30.05.2013 року №351 створено Каланчацький центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Каланчацької районної ради, як самостійної юридичної особи.
З метою надання екстреної медичної допомоги рішенням ХХVІ сесії районної ради від 31.01.2013 року №312 відбулася передача приміщення і майна для використання підстанцією екстреної медичної допомоги ОТЦЕМД та МК та переведення працівників у штат центру. В Каланчацькому районі в 2010-2013 роках не зареєстровано материнської смертності. Посилення профілактичної роботи, своєчасне виявлення хворих на онкологічні хвороби зменшило захворюваність на злоякісні новоутворення. Захворюваність на туберкульоз також має тенденцію до зменшення. Зменшилась кількість хворих активним туберкульозом. З метою наближення надання медичної допомоги сільському населенню, незважаючи на скрутне становище з паливно-мастильними матеріалами, велика увага приділяється виїзній роботі.
В усіх відділеннях Каланчацької ЦРЛ проводиться поточний ремонт, в хірургічному відділенні проведений капітальний ремонт операційної, маніпуляційної палати, кімнат гігієни. Як зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Шумей: “2010-2012 роках звернень громадян на незадовільне медичне обслуговування, що надійшли до Управління охорони здоров’я для розгляду із МОЗ України, не надходило. Влада і надалі докладатиме максимум зусиль для забезпечення населення району доступними медичними послугами”.

Корисні посилання